airBaltic grupas gada rezultāti – ienākumi 2021. gadā kāpuši par 41%

14. aprīlis, 2022

Tiešraides preses konferencē, kurā tika prezentēti Latvijas lidsabiedrības airBaltic finanšu rezultāti par 2021. gadu, tika informēts, ka airBaltic grupas ieņēmumi 2021. gadā sasniedza 204,1 miljonu eiro, kas ir par 41% vairāk salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: “2021. gada lielākajā daļā mēs joprojām novērojām dažādus ceļošanas ierobežojumus un aviācijas nozares lielākās krīzes turpināšanos. Taču airBaltic varēja palielināt lidojumu skaitu un tīros zaudējumus samazināja gandrīz uz pusi salīdzinājumā ar 2020. gadu. Lidsabiedrība uz un no Baltijas valstīm pārvadāja 1,63 miljonus pasažieru, kas ir par 21% vairāk nekā pirms gada, pateicoties reisu skaita palielināšanai galvenajos biznesa maršrutos. 2021. gadā, kas bija ļoti sarežģīts gads aviācijas nozarei, mēs spējām uzrādīt pozitīvu EBITDAR 0,3 miljonu eiro apmērā.”

“Mēs šobrīd esam uz stabila ceļa pretī atlabšanai un aktīvi pieņemam darbā papildu darbiniekus, lai saglabātu augsto savienojamības līmeni, ko sniedzam Baltijas reģionam. Biļešu rezervāciju apjoms paredzētajiem lidojumiem 2022. gada pirmajā ceturksnī būtiski pārsniedz pagājušā gada līmeni, un apstiprina izkļūšanu no krīzes,” piebilst Martins Gauss.

Tā kā ilgtspējība būs mūsu turpmākās attīstības nozīmīgākā daļa, airBaltic ir ieviesusi dažādus digitalizācijas un darbības efektivitātes projektus, kā arī papildinājusi floti ar vēl septiņām Airbus A220-300 lidmašīnām, kas vēl vairāk samazināja ietekmi uz vidi. Tādējādi airBaltic virzās uz priekšu, lai ne vēlāk kā līdz 2050. gadam sasniegtu nulles līmeņa emisijas.

Pagājušajā gadā lidsabiedrība savienoja Rīgu, Tallinu un Viļņu kopumā ar 74 maršrutos, nodrošinot nepieciešamo savienojamību, tai skaitā reģionam svarīgus pasta un kravu sūtījumus. airBaltic saglabāja tirgus līdera un lielākā pārvadātāja statusu Baltijas valstīs.

Konsolidētie dati 2021. gads 2020. gads Izmaiņas
Ieņēmumi EUR 204,1 miljons EUR 144,8 miljoni Pieaugums par 41%
EBITDAR EUR 0,3 miljoni EUR -152,3 miljoni Pieaugums par 153 miljoniem EUR
EBIT EUR -82,5 miljoni EUR -201,7 miljoni Pieaugums par 119 miljoniem EUR
Gada pārskata rezultāts EUR -135,7 miljoni EUR -264,6 miljoni Pieaugums par 129 miljoniem EUR
Pārvadātie pasažieri 1,63 miljoni 1,34 miljoni Pieaugums par 21%
Tirgus daļa Baltijā 33% 37% Samazinājums par 4 procentpunktiem
Veiktie lidojumi 23,4 tūkstoši 22,3 tūkstoši Pieaugums par 5%
Maršruti no Rīgas, Tallinas, Viļņas 94 maršruti 76 maršruti Pieaugums par 24%
Darbinieku skaits (gada beigās, airBaltic grupa) 1,6 tūkstoši 1,2 tūkstoši Pieaugums par 30%

Svarīgākie lidsabiedrības notikumi un pavērsiena punkti 2021. gadā:

  • Lidsabiedrība turpināja savas flotes paplašināšanu, saņemot septiņas jaunas Airbus A220-300 lidmašīnas. Flotes paplašināšana nodrošināja uzlabotu savienojamību.
  • Balstoties uz nemitīgo Covid-19 pandēmijas ietekmi uz gaisa ceļojumu nozari, airBaltic atjaunināja savu biznesa plānu, lai tajā atspoguļotu lēnāku tirgus atlabšanu. Šis biznesa plāns kalpoja par pamatu Latvijas valdības lēmumam apstiprināt papildu 90 miljonu eiro investīcijas airBaltic kapitālā.
  • Lai uzlabotu punktualitāti, regularitāti un kopējo pakalpojumu sniegšanas līmeni, airBaltic ceturtajā ceturksnī lidostā Rīga uzsāka veikt savu pasažieru apkalpošanu un lidojumu koordinēšanas pienākumus, izmantojot savus darbiniekus.
  • Lidsabiedrība uzsāka izstrādes posmu smagās apkopes angāram, kuru Rīgas bāzē paredzēts uzbūvēt līdz 2023. gada beigām.
  • airBaltic veica lidojumus rekordlielā maršrutu skaitā, kā arī sāka nodrošināt reisus uz vairākiem jauniem galamērķiem, tai skaitā uz Dubaiju un Tenerifi.
  • airBaltic parakstīja sadarbības lidojumu vienošanās ar Lufthansa un Emirates, tādējādi palielinot sadarbības lidojumu partneru skaitu līdz 24 aktīvām sadarbībām.
  • airBaltic decembrī paziņoja par jaunas bāzes atvēršanu Tamperē, Somijā, kas ir lidsabiedrības pirmā bāze ārpus Baltijas valstīm.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) savieno Baltijas reģionu ar vairāk nekā 70 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS. Pēdējos 25 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu, rentablu un starptautiski atzītu lidsabiedrību. airBaltic ir visatpazīstamākais Latvijas starptautiskais zīmols un nodrošina vairāk nekā 2,5% no Latvijas IKP. airBaltic veic lidojumus ar 33 Airbus A220-300 lidmašīnām. airBaltic ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem, pateicoties veiksmīgai uzņēmējdarbības restrukturizēšanai. Skytrax airBaltic piešķīrusi piecu zvaigžņu vērtējumu par ieviestajiem Covid-19 drošības pasākumiem. Papildus tam lidsabiedrību drošības, piedāvājuma un Covid-19 novērtēšanas aģentūra Airlineratings.com iekļāvusi airBaltic starp TOP 20 pasaules aviokompānijām, kas visveiksmīgāk īstenojušas Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumus. 2018. un 2019. gadā airBaltic tika apbalvota ar ATW Tirgus līdera balvu. 2019. gadā airBaltic saņēma Airline Strategy Nozares līderības balvu (Sector Leadership Award). airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97.03% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,97%.

Aviācijas nozare netieši nodrošina gandrīz 30 000 darbavietu Latvijā, miljoniem cilvēku Rīgu izmanto kā tranzīta maršrutu, bet vēl vairāk cilvēku ierodas Latvijā. Katru gadu ārvalstu tūristi Latvijā iztērē vairāk nekā 750 miljonus eiro. Papildu informācija atrodama: https://blog.airbaltic.com/lv/airbaltic-ieguvums-latvijas-ekonomikai/.