airBaltic pieņēmusi lēmumu līdz 31. oktobrim atcelt aptuveni 50% lidojumu

21. aprīlis, 2020

Kopš koronavīrusa izplatības izraisītās krīzes sākuma Latvijas lidsabiedrība airBaltic īstenojusi vairākus stingrus pasākumus, lai nodrošinātu pietiekamu uzņēmuma likviditāti, kas ļautu airBaltic darboties ilgāku laika periodu ar samazinātu pasažieru pieprasījumu.

airBaltic pieņēma lēmumu no 15. aprīļa līdz 31. oktobrim samazināt savu kopējo darbības apjomu, atceļot aptuveni 50% lidojumu. Līdz ar lidojumu kapacitātes samazināšanu, uzņēmums bija spiests samazināt strādājošo skaitu par 40%, papildus citām kompensācijām sniedzot viņiem arī darbā atjaunošanas garantijas.

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: “Vadot uzņēmumu šajā vēsturiskajā krīzē, mēs esam spēruši svarīgus soļus, lai nodrošinātu, ka airBaltic izaugsmes stāsts turpināsies, kad Eiropā atsāksies komerciālie lidojumi. Mūsu mērķis ir turpināt nodrošināt labāko savienojamību uz un no Baltijas valstīm.”

Lidsabiedrība ar izīrētājiem izveidojusi nomas maksu grafikus, nodrošinot labāku likviditāti turpmākajiem mēnešiem. Sarunas ar šādu pašu mērķi turpinās ar visiem piegādātājiem. Turklāt 2020. gadā iepriekš paredzētās investīcijas ir atliktas un samazināts uzņēmuma vadības atalgojums. Sarunas ar Airbus par turpmākām Airbus A220-300 lidmašīnu piegādēm vēl turpinās, un tās atbalstīs jaunos ekonomiskos apstākļus pēc krīzes beigām.

Šobrīd airBaltic turpina piedāvāt tās klientiem čarterlidojumus un kravu lidojumus, kurus iespējams pieteikt uzņēmuma mājaslapā.