Aprīlī krāšņi iemirdzējies LVM Kalsnavas arborētuma skatu tornis

25. aprīlis, 2023

Visu aprīli piektdienu un sestdienu vakaros, laikā no pulksten 21.00 līdz 23.00, ikviens aicināts vērot 25 metrus augstā LVM Kalsnavas arborētuma skatu torņa mirdzēšanu. Gaismas objekts būs aplūkojams no kases stāvlaukuma, dārza teritorija apskatei nebūs pieejama.

Pirmo reizi tornis iemirdzējās šī gada 9. aprīlī, kad Kalsnavas arborētumā norisinājies pastaigu-stāstu vakars. Stāstiem savijoties ar mūziku un iemirdzoties gaismai, pasākums “Koku stāsti gaismai” pulcēja tuvus un tālus viesus. Visi kopā devās maršrutā, kas veda pa dažādām LVM Kalsnavas arborētuma kokaugu grupām.

Kokaugiem esot vēl pumpuros, dārzā ik pavasari valda patīkams miers. Koku vainagu formas izskatās citādas, to atsegtie silueti un lukturīšu spīdēšana pastaigu vakarā spēlēja ēnu teātri. Tovakar stāstnieces Agitas Opincānes stāsti un teiksmas katrai kokaugu saimei lika justies īpašai. Bet koklētājas Zitas Gailītes un pavadošās grupas dziesmas un visu pasākuma apmeklētāju sadziedāšanās deva stipru sakņu un pārliecības sajūtu.

Izskanot dziesmām un stāstiem, maršruts noslēdzās pie LVM Kalsnavas arborētuma skatu torņa. Ar dziesmu “Ej Laimiņa tu pa priekšu, Es tavās pēdiņās” tornis iemirdzējās, liekot iemirdzēties arī ikviena viesa acu pārim. Latvijas valsts mežu Kalsnavas arborētuma skatu tornis turpmāk mirdzēs ne tikai svētkos, bet arī ikdienā.

Ar maija mēnesi LVM Kalsnavas arborētums pastaigām dārzā būs atvērts arī brīvdienās, bet jau 20.maijā sadarbībā ar AS “Pasažieru vilciens” aicinās svinēt Starptautisko ģimenes dienu.

 

Avots: www.mammadaba.lv