Atjaunos Cenas tīreļa purva laipu, tā uz laiku būs slēgta

11. jūlijs, 2023

SIA “Rīgas meži” apmeklētāju ērtībām Tīreļu mežniecības Cenas tīrelī turpinās paplašināt un atjaunot purva laipu aptuveni 800 m garumā. Darbu laikā, jau no nākamās nedēļas, laipa būs slēgta. Iedzīvotāji aicināti izmantot citas “Rīgas mežu” piedāvātās atpūtas iespējas, tostarp takas.

2020.gadā tika atjaunota laipas daļa no tās sākuma 565 m garumā. Tad tika uzlaboti gan laipas stiprinājumi, gan tā tika paplašināta (no 60 cm līdz 80 cm). Tāpat remonts tika veikts skatu torņa kāpnēm un stiprinājuma elementiem.

Šogad uzņēmums darbus turpinās. Tiks paplašināta un uzlabota taka 784 m garumā līdz apļa sākumam. Atlikušajā takas daļā tiks izlīdzināti savērsušies posmi, nomainīti bojātie dēļi, atjaunoti tiltiņi un uzstādīti jauni informatīvo plakātu izvietošanas stendi.

Laipas atjaunošanas darbi plānoti no 2023.gada jūlija vidus līdz septembra vidum. Šajā laikā, drošības apsvērumu dēļ, Cenas tīreļa purva laipa un skatu torņi apmeklētājiem nebūs pieejami.

“Rīgas meži” aicina iedzīvotājus darbu laikā ievērot drošības prasības un pārvietošanās ierobežojumus! Pēc darbu noslēguma būs pieejama uzlabota laipa, pa kuru būs ērtāk pārvietoties, vienkāršāk “samainīties” utt.

Cenas tīrelis atrodas “Rīgas mežu” Tīreļu mežniecībā. Tā ir īpaši aizsargājama vieta  – dabas liegums un Natura 2000 teritorija. Tīrelis atrodas aptuveni 30 km no Rīgas centra, Mārupes novada Babītes pagastā. Šī vieta un tajā esošās dabas vērtības ir izveidojušās sauszemes pārpurvošanās rezultātā; purvs sācis veidoties pirms apmēram 5000 gadiem. Tā dienvidrietumu daļā ir meža masīvs. Tīrelī ir vairāki ezeri, lielākais – Skaista ezers. Cenas tīreļa laipas kopīgas garums ir ap 4 km.

Vienlaikus “Rīgas meži” aicina izmantot piedāvātās atpūtas iespējas gan Tīreļu mežniecībā, gan citviet uzņēmuma teritorijās. Piemēram:

  • “Rīgas mežu” taku kontā https://ieej.lv/YQjNc pieejamas digitāli marķētas takas, kas ved pa visām piecām uzņēmuma mežniecībām, tās ir dažāda garuma un sarežģītības. Taku maršruti tiek regulāri papildināti. Lai izmantotu “Rīgas mežu” digitālās takas, viedierīcē jābūt lietotnei “Komoot”,
  • Viena no takām – vēsturisko Ziemassvētku kauju vietu apkārtnē, atrodas Tīreļu mežniecībā: https://ej.uz/o4es,
  • Vairāk par atpūtas iespējām “Rīgas mežos”: https://ej.uz/wvur.

Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 446 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem, kā arī par 385 ha kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmumam ir vides izglītības centrs un programma “EkVidO2” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS”.

Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.

2021.gadā “Rīgas mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Tāpat 2021.gadā uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

2023.gadā “Rīgas meži” otro reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā – ierindojās Zelta kategorijā, kā arī saņēma balvu “Ilgtspējas čempions” par straujāko izaugsmi Ilgtspējas indeksā.

Lai veicinātu klimatneitralitāti un aizsargātu dabu, 2023.gadā izveidots nodibinājums “Rīgas mežu fonds”. Šajā pašā gadā uzņēmums pievienojās iniciatīvai “Misija Nulle”, kā mērķis ir rūpēties par “Rīgas mežu” darbiniekiem, viņu veselību un drošību.