Cēsīs durvis vērs Kosmosa izziņas centrs

2. oktobris, 2023

Cēsīs šajā nedēļā durvis vērs Kosmosa izziņas centrs. Tajā skolēni un arī pieaugušie var izzināt cilvēces izpētes vēsturi, izstaigāt Starptautiskās kosmosa stacijas repliku, iejusties astronauta ikdienā, treniņos un zinātniskos eksperimentos. Ar jauno ekspozīciju cer veicināt skolēnu interesi par STEM priekšmetiem un arī pedagogiem dot iespēju apgūt jaunas mācīšanas metodes.

Kosmosa izziņas centra plašās ekspozīcijas pirmajā stāvā izvietoti ar kosmosu saistītu objektu modeļi – roboti, satelīti, roveri, raķešu dzinēji, kā arī pašu raķešu modeļi, kuru patiesos izmērus palīdz iztēloties salīdzinājums ar Brīvības pieminekļa vai Pēterbaznīcas apjomu. Centra vadītājs Miks Dzenis izrāda lielāko eksponātu – Starptautiskās kosmosa stacijas repliku, kas izbūvēta divos stāvos. Tajā var iejusties astronautu ikdienā, aplūkot vadības centru, iemēģināt astronautu trenažieri, izpētīt pavisam nelielās guļamtelpas un palūkoties uz zemi no kosmosa.

4. oktobrī Cēsīs notiks svinīgā Kosmosa izziņas centra atklāšana, bet nedēļas nogalē (7. un 8. oktobrī) ar divu dienu atvēršanas svētkiem centrs durvis vērs apmeklētājiem.

Kosmosa izziņas centra ēkas un ekspozīcijas izveides kopējās izmaksas ir ap 12 miljoni eiro. Projekta finansējums no Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta atbalsta programmām, kā arī Cēsu novada pašvaldības un valsts budžeta līdzfinansējums.


Kosmosa izziņas centrs ir unikāls brīvā laika un ārpusskolas pavadīšanas galamērķis, kas piedāvā izzinošu pieredzi ģimenēm un skolu grupām. Apvienojot izglītību, praktiskas nodarbības un popularzinātnisko pieeju ar kosmosa tēmu.

Mūsu galvenais mērkis ir veicināt bērnos interesi par dabaszinātņu, tehnoloģiju, indženierzinātņu un matemātikas jomu un sekmēt velmi savu nākotni saistīt ar to.

Pievienojies mums aizraujošā izpētes un atklājumu ceļojumā!

Kosmosa izziņas centra eksponāti un izglītojošais saturs ir veidots īstenojot Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projektu “Inovācijas centra izveidošana Cēsīs”.

Vairāk informācija: https://kosmosacentrs.lv/

 

Avots: LSM.LV