Eiropas Komisija apstiprina airBaltic kapitāla palielināšanu par 250 miljoniem eiro

6. jūlijs, 2020

Saskaņā ar ES valsts atbalsta noteikumiem, Eiropas Komisija 2020. gada 3. jūlijā apstiprinājusi Latvijas valdības investīcijas 250 miljonu eiro apmērā Latvijas lidsabiedrības airBaltic kapitālā, lai palīdzētu pārvarēt Covid-19 izraisīto ekonomisko krīzi un atjaunot izaugsmi.

Eiropas Komisija norāda, ka ES dalībvalstis šī gada otrajā ceturksnī ieviesa dažādus ceļošanas ierobežojumus, lai ierobežotu Covid-19 izplatību. Tas radīja ievērojamu ietekmi uz visu aviācijas nozari, tostarp airBaltic. Eiropas Komisija arī norāda uz airBaltic svarīgo lomu Latvijas ekonomikā, nodrošinot Latvijas savienojamību ar citām Eiropas valstīm.

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: “Eiropas Komisija secinājusi, ka airBaltic pamatkapitāla palielināšana palīdzēs pārvarēt Covid-19 pandēmijas izraisītās ekonomiskās sekas Latvijas tautsaimniecībā. Šobrīd mēs jau esam uz atlabšanas ceļa, un mēs ļoti augstu novērtējam Latvijas sabiedrības un valdības pārliecību par lidsabiedrības nākotni. airBaltic vadība un darbinieki demonstrējuši savu uzticību uzņēmumam un Baltijai, vadot lidsabiedrību cauri šai krīzei.”

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (AIR BALTIC CORPORATION) ir viena no punktuālākajām lidsabiedrībām pasaulē, kas savieno Baltijas reģionu ar 55 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS. airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar aptuveni 80% akciju, bet Larsam Tūsenam ar viņam pilnībā piederošu SIA Aircraft Leasing 1 pieder aptuveni 20%. airBaltic veic lidojumus ar 22 Airbus A220-300 lidmašīnām. airBaltic ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem, pateicoties veiksmīgai uzņēmējdarbības restrukturizēšanai. 2017. gadā lidsabiedrība saņēma CAPA apbalvojumu kā gada reģionālā lidsabiedrība, bet 2018. un 2019. gadā airBaltic tika apbalvota ar ATW Tirgus līdera balvu. 2019. gadā airBaltic saņēma Airline Strategy Nozares līderības balvu (Sector Leadership Award).