Ekskursijas Madonas un Gulbenes novadā īpaši vilciena pasažieriem

5. aprīlis, 2022

Ceļošana ar vilcienu kļūst arvien populārāka. Jaunajā tūrisma sezonā ikviens interesents ir aicināts izmantot iespēju ar vilcienu apciemot divus gleznainus Vidzemes novadus – Gulbenes un Madonas – un izzināt šo novadu tūrisma piedāvājumu, dodoties īpašās ekskursijās.

23. aprīlī, 16. jūlijā, 10. septembrī un 8. oktobrī vilciena pasažieri ir aicināti par ceļojuma galamērķi izvēlēties Gulbeni un izbaudīt īpašo piedāvājumu, viesojoties Gulbenes pilsētas un novada tūrisma objektos.

Ekskursijas dalībniekiem būs iespēja viesoties Gulbenes-Alūksnes bānīša depo un izbraukt ar drezīnām, doties ar bānīti līdz Stāmerienas pagastam, kur pēc garšīgām pusdienām atpūtas kompleksa “Sonāte” kafejnīcā būs iespēja viesoties romantisma pērlē – Stāmerienas pilī, kā arī apmeklēt Sv. Ņevas Aleksandra Stāmerienas pareizticīgo baznīcu. Pārbraucot ar autobusu uz Litenes pagastu, paredzēta viesošanās Latvijas pusdārgakmeņu darbnīcā un stāsti par Latvijā atrodamajiem pusdārgakmeņiem. Detalizētāka informācija par ekskursiju un pieteikšanos šeit.

Savukārt 7. maijā, 23. jūlijā, 27. augustā un 1. oktobrī vilciena pasažieri tiek aicināti doties īpašā ekskursijā Madonā un Cesvainē.

Kopā ar vietējo gidu tiks izzināta Madona, apmeklēta keramikas vecmeistara Jāņa Seiksta darbnīca un skaistais piemājas dārzs, kā arī apciemots Madonas muzejs un Biržu muiža. Savukārt Cesvainē varēs apskatīt atjaunoto Cesvaines pili, kopā ar vietējo gidu doties ekskursijā pa Cesvaines pilsmuižu un viesoties Vinetas Meisteres izšūto gleznu galerijā. Detalizētāku informāciju par ekskursiju un pieteikšanos tai meklē šeit.

Ekskursiju piedāvājumu AS “Pasažieru vilciena” pasažieriem organizē Gulbenes un Madonas novada pašvaldību tūrisma speciālisti.