ES slēgusi savu gaisa telpu Turcijas aviokompānijai “Southwind Airlines”

1. aprīlis, 2024

Eiropas Savienība ir slēgusi savu gaisa telpu Turcijas aviokompānijai “Southwind Airlines”, jo tur to aizdomās par sakariem ar Krieviju. Par to ziņo “Turism Guncel”. Šāds lēmums tika pieņemts saistībā ar sankcijām, ko Eiropas Savienība noteica pret Krieviju pēc iebrukuma Ukrainā. “Southwind Airlines” ir slēgta visa Eiropas gaisa telpa.

Somijas iestādes bija pirmās, kas sāka izmeklēšanu pret “Southwind Airlines”, galu galā aizliedzot lidojumus no Antālijas uz Helsinkiem, raksta “Turism Guncel”. Vācu tabloīds “Bild” ziņo, ka šis uzņēmums, kas dibināts neilgi pēc Krievijas un Ukrainas kara, formāli atrodas Antālijā, bet visas trīs tā lidmašīnas un ievērojama daļa darbinieku uz turieni tika pārcelti no Krievijas “Nordwind Airlines”. Pēdējā savukārt pieder tūrisma operatoram “Pegas Touristik”. “Southwind Airlines” plānoja sākt lidojumus no Turcijas uz Berlīni, Diseldorfu un citām Vācijas pilsētām.

Ieviesto ierobežojumu dēļ Krievijas tūristi nevarēja laikus izlidot no Šarmelšeihas, un viņu lidojums aizkavējās par 11 stundām.

Eiropas valstis slēdza savu gaisa telpu Krievijas gaisa kuģiem uzreiz pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā. Krievijas aviosabiedrību lidmašīnas sāka aizturēt ārzemēs un tām liegta tehniskā apkope.

 

Avots: LETA