Post

Ierodoties ASV nebūs jāveic Covid-19 tests

13. jūnijs, 2022

Baltā nama preses sekretāra vietnieks Kevins Munjoss ziņu apstiprināja tviterī, bet ASV mediji iepriekš ziņoja, ka testi nebūs jāveic no nedēļās nogales (12.jūnija). Par testu prasības atcelšanu aktīvi bija iestājusies tūrisma industrija.

Visiem pasažieriem pirms iekāpšanas lidmašīnā būs jāuzrāda nesen veikta Covid-19 testa negatīvs rezultāts vai apliecinājums par Covid-19 pārslimošanu pēdējo 90 dienu laikā.

Prezidenta Džo Baidena politika vakcinācijas un ārstniecības jomā bijusi kritiski svarīga, lai varētu atvieglot ceļošanai noteiktos ierobežojumus, sacīja Munjoss.

Slimību kontroles un profilakses centri turpinās izvērtēt Covid-19 datus, pēdējā laikā saslimšanas gadījumu skaitam atkal pieaugot, viņš piebilda.

Pagājušajā mēnesī ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits ASV pārsniedza vienu miljonu, Baidenam atzīstot, ka amerikāņu ģimeņu ciešanas bijušas smagas, kā arī mudinot līdzpilsoņus saglabāt modrību.

Pirmais ar Covid-19 saistītais nāves gadījums ASV tika reģistrēts Rietumkrastā 2020.gada februāra sākumā.

Daudzas masku valkāšanas prasības atceltas, bet valstī pieredzēts jauno Covid-19 gadījumu skaita kāpums, pamatā omikrona apakšpaveidu izplatīšanās dēļ.

Tiem, kas nav ASV pilsoņi, joprojām būs jāuzrāda vakcinācijas pierādījums, lai ceļotu uz ASV, sacīja administrācijas amatpersona.

 

Avots: LETA