Izveidots audio gids pa Bausku

28. jūlijs, 2020

Brīvdienās doties uz Bausku un vēlies to iepazīt tuvāk? Bauskas Tūrisma informācijas centrs platformā izi.TRAVEL izveidojis bezmaksas audio gidu latviešu, krievu un angļu valodā “Iepazīsti Bausku!”.  Tā ir apmēram divu stundu gara informatīva un nedaudz muzikāla pastaiga, kura sākas Bauskas rātslaukumā un noslēdzas “Velosētas” pagalmā.

Maršrutā iekļauti teksti, bildes un audio ieraksti par 33 objektiem – dažādām ēkām, kultūras pieminekļiem, vides un dabas objektiem, stāstījumi par upēm un pilsētas simboliem. Audio gidā ir iekļauti arī  nelieli muzikāli You Tube video, kas piešķir pastaigai dzīvīgumu un parāda arī baušķenieku talantu  un mīlestību uz mūziku. Šī pastaiga, mūsu prāt, būs interesanta ne tikai pilsētas viesiem, bet arī vietējiem iedzīvotājiem.

Ideja par šādu audio gidu bija jau sen, bet nebija pārliecības, ka dārgās programmas atmaksāsies, tāpēc Covid radītā krīze bija tā, kura pamudināja meklēt bezkontakta risinājumus. Izpētot dažādas maksas un bezmaksas platformas, par labāko tika atzīta izi.TRAVEL.  Darbs pie audio gida bija interesants un radošs, jo visu procesu no tekstu izveidošanas līdz pat to ierunāšanai veica TIC darbinieki paši, vēsturiskie fakti, tika saskaņoti ar Bauskas muzeja vēsturniekiem. Bauskas TIC plāno izveidot šādas tūres arī par citām interesantām vietām Bauskas apkārtnē.

Praktiski padomi mobilās lietotnes lietošanā:

Audio gids ir bezmaksas, vajag tikai lejuplādēt mobilo lietotni izi.TRAVEL, atrast  Latviju un tūri “Iepazīsti Bausku!”, kuru var saglabāt arī telefonā,  tādejādi neizmantojot internetu visas pastaigas gaitā, bet tikai tad, ja ir vēlme noklausīties un noskatīties You Tube video. Pastaigas laikā vēlams lietot austiņas, lai ielu trokšņi netraucētu uztvert informāciju.

Maršruts veidots tā, ka to sākot automātiski būs redzama karte un Jūsu atrašanās vieta. Ieejot objekta iezīmētajā teritorijā, informācija par to sāks skanēt automātiski. Lai tā būtu vairāk kā pastaiga, maršrutu var turpināt, nestāvot pie katra objekta visu ieraksta laiku,  bet veltīt objekta apskatei tik laika,  cik ir vēlmes un doties nākamā objekta virzienā, kur atkal ieejot tā teritorijā, sāks skanēt nākamais stāstījums. Vienīgi, ja izvēlēsities noklausīties un noskatīties You Tube video (ieslēdzot internetu), ir jāatceras no tā iziet pirms tiek sasniegta nākamā objekta teritorija. Lietot šo audio gidu ir ērti un viegli, bet, ja tomēr rodas jautājumi, aicinām sazināties ar Bauskas Tūrisma informācijas centru pa tālruni vai sūtot ziņu uz VisitBauska Messengeri.

izi.TRAVEL ir bezmaksas platforma, kurā atrodami vairāk kā 10 000 multimediāli gidi par pilsētām un muzejiem visā pasaulē. To 2011 gadā izveidojuši Nīdelandes novatori kopā ar Šveices investoriem ar mērķi savienot pilsētas, muzejus un to stāstus ar ceļotājiem inovatīvā veidā – ar globālu, atvērtu un bezmaksas platformu.

bauska audiogids