Kas ir GPX fails un kā to atvērt?

31. jūlijs, 2020

Aizvien populārāk palicis doties dabā un pārgājienos un visticamāk esi dzirdējis par .GPX faila formātu, lai redzētu pārgājiena maršrutu un karti? Kā atvērt gpx failu un kas tas ir?

GPX formāts ir faila tips, kas satur kartes datus, ieskaitot koordinātas globālajā pozicionēšanas sistēmā (GPS). Diemžēl, tomēr nav universāla standarta, un GPX ir tikai viens no daudzajiem kartes datu formātiem. Bet GPX ir atvērts standarts, tāpēc arvien vairāk ražotāju to izmanto savās ierīcēs kā vietējo formātu.

GPX faili parasti tiek izmantoti, lai apmainītos ar GPS atrašanās vietas datiem ar citiem, radītu kartes un ģeogrāfisko glabāšanu. Ja jūs sastopaties ar GPX failu, to var atvērt dažādas datorprogrammas, tostarp Google Earth, GPSRouteX un GPX Viewer.

GPX faili saglabā trīs veidu datus:

  • Maršruta punkts – ietver punkta GPS koordinātas. Tā var ietvert arī citu aprakstošu informāciju.
  • Maršruts – ietver sliežu punktu sarakstu, kas ir pagrieziena vai posma punkti, kas noved pie galamērķa.
  • Track – ietver punktu sarakstu, kas raksturo ceļu.

Dodoties pārgājienā tu vari lejupielādēt .gpx failu savā viedtelefonā vai pulkstenī. Tad, kad fails ir lejupielādēts, tad, lai šo failu atvērtu rekomendēju izmantot šādas aplikācijas:

-) LVM GEO

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lvm.mobile.du&hl=lv
iPhone: https://apps.apple.com/us/app/lvm-meza-kartes/id1060578863?l=lv&ls=1

-) OsmAnd

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.osmand&hl=en
iPhone: https://apps.apple.com/us/app/osmand-maps-travel-navigate/id934850257

Kā tajās pievienot GPX failu?

Vispirms lejupielādē kādu no aplikācijām (LVM GEO vai OsmAnd) savā telefonā. Lejupielādē nepieciešamo .gpx failu savā telefonā un atver to izmantojot ieinstalēto aplikāciju. Pats izmantoju OsmAnd, jo to var lietot arī offline režīmā bez interneta pieslēguma, bet LVM GEO ir detalizētāka karte, ja dodies pārgājienos pa Latviju.

kā atvērt gpx failu