Kā pavadīt Lieldienu brīvdienas JŪRMALĀ

13. aprīlis, 2022

Lieldienu brīvdienas ir iespēja visai ģimenei “paņemt nelielu atvaļinājumu”: kopā baudīt pavasari, svētku pasākumus un gardas maltītes. Turklāt dienas kļūst garākas un siltākas. Tas ļauj ilgāku laiku pavadīt ārpus telpām, organizēt pikniku pie dabas, doties garākā pastaigā vai izbraukt kādu aizraujošu velo maršrutu. Jūrmala apvieno sevī savdabīgu dabu un unikālas atpūtas iespējas visai ģimenei.

LIELDIENU PASĀKUMI JŪRMALĀ

Lieldienu brīvlaikam Jūrmalā ir ieplānoti vairāki interesanti pasākumi pieaugušajiem un bērniem:
15. un 16. aprīlī plkst. 12.00-17.00 Lieldienas Majoros un brīvdabas izstāde “Tauriņu pavasaris”
15. aprīlī plkst. 19.00 koncerts “Bahs un Mocarts Lielajā Piektdienā” Dzintaru koncertzālē
17. aprīlī plkst. 12.00-15.00 “Lieldienas zvejnieka sētā” Jūrmalas Brīvdabas muzejā
17. un 18. aprīlī no plkst. 12.00-17.00 Lieldienas Kauguros un brīvdabas izstāde “Tauriņu pavasaris”
18. aprīlī plkst. 12.00 Lieldienu koncerts-svētbrīdis Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā
18. aprīlī plkst. 17.00 Lieldienu koncerts “Trio Palladio” Dzintaru koncertzālē

LIELDIENU ROTĀJUMI JŪRMALĀ

Aprīļa sākumā Jūrmalas ielas un skvēri tiks izrotāti ar tradicionālām Lieldienu dekorācijām, radot svētku un prieka atmosfēru pilsētas viesiem un iedzīvotājiem. Tematiski Lieldienu objekti var kalpot kā dekorācijas  ģimenes pavasara fotosesijai, savukārt bērni būs sajūsmā par iespēju tos izpētīt un uzspēlēt šeit paslēpes.
Lielformāta dekorācijas izvietotas Majoru skvērā (Jomas iela 32), Dubultu laukumā (pretī Dubultu dzelzceļa stacijai), pie Kauguru kultūras centra (Raiņa iela 110), Rīgas iela (iebraucot Jūrmalā no Rīgas) un Jūrmalas Mākslas skolas pagalmā (Strēlnieku prospekts 28/30).
Vēl viens iemīļots foto objekts ir sarkanā laiva, kas atrodas pašā jūras krastā, Ragakāpas dabas parka takas izejā uz jūru.

PIKNIKA VIETAS JŪRMALĀ

Pavasaris ir ideāls laiks, kad kopā ar ģimeni doties piknikā pie dabas. Jūrmala piedāvā savdabīgas un labiekārtotas vietas piknika rīkošanai:
  • Pie Slokas ezera skatu torņa ir ierīkota ugunskura vieta ar galdu un soliņiem. Lai uzlabotu ēstgribu, pirms piknika var doties pārgājienā pa Slokas ezera dabas taku.
  • Jūrmalas brīvdabas muzejs piedāvā labiekārtotas ugunskura vietas muzeja teritorijā. Šī ir unikāla iespēja pavadīt laiku dabā, iepazīt muzeja ekspozīciju, kā arī izstaigāt Ragakāpas dabas parka meža takas.
  • Pie Ķemeru tīreļa laipas sākuma ir ierīkots galds un soliņi, taču nav pieejama ugunskura kurināšanas vieta.
  • Lielupes krastā ir pieejamas četras ar piknika nojumēm, galdiem, soliņiem, pārģērbšanās kabīnēm, velosipēdu novietnēm, bērnu rotaļu un volejbola laukumiem aprīkotas vietas: Dadžupes ielas galā (Dubulti), Ezeru ielas galā (Pumpuri), peldvieta “Priedaine” Upmalas ielas galā, Atpūtas vieta Plūdu ielas galā.
  • Porto Marine piedāvā labiekārtotas piknika vietas ar nojumēm. Pavadiet laiku ar ģimeni ar skatu uz Lielupi un jahtu piestātni. Bērniem ir pieejams rotaļu laukums. Atpūtnieku ērtībām ir pieejami kafijas aparāti, labierīcības.
  • Restorāns “Neptūns” Jaunķemeros piedāvā piknika vietas ar ugunskura vietu.
  • Pludmale ir vieta no populārākajām piknika vietām Jūrmalā. Paņemiet pledus, termosu, groziņu un dodaties pie jūras sagaidīt saulrietu. 24 km gara pludmalē Jūs noteikti atradīsiet kādu klusu vietiņu piknikam.
Atceries: “Ko atnesi – to aiznes”. Saudzēsim mūsu dabu!

DABA UN AKTĪVA ATPŪTA

Pavadiet brīvdienas aktīvi! Iešūpojiet Lieldienas jūras krastā, dodaties izbraucienā ar riteņiem pa kādu no Jūrmalas velo maršrutiem, izbaudiet ūdens atrakcijas “Līvu akvaparkā”, atminiet orientēšanas spēļu mīklas vai iepazīstiet Jūrmalas arhitektūru, izstaigājot kādu no septiņiem pilsētas maršrutiem.
Atnākot siltajām dienām, savu darbu Jūrmalas kūrortā atsāk velosipēdu, elektro skūteru un e-velo nomas (Bolt, Ride), kas ļauj baudīt pavasara vēja svaigumu un saules starus.

 

Vairāk informācija: www.visitjurmala.lv