Post

Ķīna atvieglo ierobežojumus iebraucošajiem ceļotājiem

26. aprīlis, 2023

Pekinai turpinot mīkstināt nulles kovida politikas prasības, no sestdienas ceļotājiem, kas iebrauc Ķīnā, vairs nebūs jāuzrāda negatīvs polimerāzes ķēdes reakcijas (PĶR) testa rezultāts.

Tā vietā ceļotāji var uzrādīt negatīvu antigēna testa rezultātu, kas veikts 48 stundu laikā pirms izceļošanas, žurnālistiem otrdien sacīja Ķīnas Ārlietu ministrijas preses sekretāre Mao Nina.

“Lai vēl vairāk sekmētu pārrobežas ceļošanu, Ķīna sper jaunus soļus un pilnveido prasības attiecībā uz testiem pirms izceļošanas, vadoties pēc principa, lai tiktu garantēta droša un pienācīga ceļošana un uzturēti zinātnē balstīti un mērķtiecīgi pasākumi,” skaidroja ministrijas pārstāve.

Lidsabiedrības turpmāk vairs neveiks testa rezultātu pārbaudes pirms izceļošanas, viņa piebilda.

Ķīna 2019.gadā uzņēma 65,7 miljonus starptautisko viesu, bet pandēmijas laikā norobežojās no ārpasaules. Kamēr vairums valstu jau bija atkal atvērušas savu ekonomiku un uzņēma ārvalstu tūristus, Ķīna tikai 2022.gada beigās sāka atteikties no stingrās Covid-19 ierobežošanas stratēģijas pēc tam, kad visā valstī bija izcēlušies protesti pret šo stratēģiju.

Ķīna decembra sākumā praktiski izbeidza masveida testēšanas, lokdaunu un ilgu karantīnu režīmu, bet šis solis noveda pie Covid-19 gadījumu skaita strauja kāpuma.

Pekina decembra beigās paziņoja, ka valstī iebraucošajiem ceļotājiem no 8.janvāra vairs nebūs jādodas karantīnā.

 

Avots: LETA