Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā «airBaltic» rezervāciju skaits lidojumiem sarucis par 30%

8. marts, 2022

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā rezervāciju skaits Latvijas nacionālās lidsabiedrības “airBaltic” lidojumiem samazinājies par 30%. To Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” pastāstīja “airBaltic” izpilddirektors Martins Gauss.

“Pēdējās 11 dienās varam novērot, ka krītas rezervāciju skaits, cilvēki ir piesardzīgāki, pagājušajā nedēļā kritums bija par 30%,” sacīja Gauss.

Gauss norādīja, ka lidojumu apturēšana uz Krieviju un Ukrainu būtiski ietekmēs uzņēmuma darbību. “Kopējie ieņēmumi no Krievijas un Ukrainas šogad bija 9% no mūsu kopējiem ieņēmumiem. Ilgtermiņā tas, protams, ir svarīgs tirgus, jo atrodamies uz robežas ar Krieviju, daudzus pasažierus no turienes vedām uz Rietumiem. Tas uz uzņēmumu atstās būtisku ietekmi,” atzīmēja lidsabiedrības izpilddirektors.

Viņš skaidroja, ka lēmums “airBaltic” pamest Krievijas tirgu pagaidām ir galīgs: “Esam pametuši Krievijas tirgu, vairs neapkalposim Krieviju. Esam devuši nepārprotamu norādi, ka mūsu nozarei tas [Krievijas agresija] nav pieņemami. Lēmums pamest Krievijas tirgu pagaidām ir galīgs. Esam atcēluši visus reisus pārskatāmā nākotnē.”

Vaicāts par biļešu cenu izmaiņām pasažieriem, Gauss sacīja, ka pagaidām cenu izmaiņas nav paredzētas.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) savieno Baltijas reģionu ar vairāk nekā 70 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS. Pēdējos 25 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu, rentablu un starptautiski atzītu lidsabiedrību. airBaltic ir visatpazīstamākais Latvijas starptautiskais zīmols un nodrošina vairāk nekā 2,5% no Latvijas IKP. airBaltic veic lidojumus ar 33 Airbus A220-300 lidmašīnām. airBaltic ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem, pateicoties veiksmīgai uzņēmējdarbības restrukturizēšanai. Skytrax airBaltic piešķīrusi piecu zvaigžņu vērtējumu par ieviestajiem Covid-19 drošības pasākumiem. Papildus tam lidsabiedrību drošības, piedāvājuma un Covid-19 novērtēšanas aģentūra Airlineratings.com iekļāvusi airBaltic starp TOP 20 pasaules aviokompānijām, kas visveiksmīgāk īstenojušas Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumus. 2018. un 2019. gadā airBaltic tika apbalvota ar ATW Tirgus līdera balvu. 2019. gadā airBaltic saņēma Airline Strategy Nozares līderības balvu (Sector Leadership Award). airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 96,14% akciju, bet Larsam Tūsenam ar viņam pilnībā piederošu SIA Aircraft Leasing 1 pieder 3,86%.

 

Avots: LSM