Siguldā pils kvartālā iemirdzēsies lielākais laternu festivāls Ziemeļeiropā!

27. janvāris, 2022

No 4. februāra līdz 13. martam Siguldas pils kvartālā un Livonijas ordeņa Siguldas pilī (pilsdrupās) būs skatāms lielo laternu gaismas festivāls “Brīnumzemē” . Siguldas novada iedzīvotājiem tas būs pieejams jau ceturtdien, 3. februārī, no plkst. 18.00 un biļetes varēs iegādāties ar 15% atlaidi, uzrādot Siguldas novada ID karti.

Viens no spilgtākajiem gaismas festivāliem Ziemeļeiropā raksturos tēma, kas aizgūta no Luisa Kerola pasakas “Alise Brīnumzemē”. Festivālā visai ģimenei būs iespēja piedzīvot gaismas efektu un zīda skulptūru radīto paralēlo, maģisko realitāti. Kopumā būs apskatāmi vairāk nekā 300 dažādu krāsu un izmēru gaismas objekti, kuru izgatavošanai izmantoti tūkstošiem metru zīda auduma un miljoniem spuldžu. Katra gaismas skulptūra stāsta savu stāstu, atdzīvinot maģiskas radības, pasaku dzīvniekus un augus. Vēl īpašāku noskaņu radīs īpaši šim festivālam komponētā mūzika, kuras autors ir elektroniskās mūzikas komponists un izpildītājs Leons Somovs.

Izgaismotie objekti no 4. februāra būs aplūkojami piektdienās, sestdienās un svētdienās no plkst. 18.00 līdz 22.00. Plašāka informācija par pasākumu, apmeklējuma laikiem un biļetēm organizatoru tīmekļa vietnē – www.brinumzemesfestivali.lv

Lai saglabātu pārsteigumu un uzturētu objektus kārtībā, no 27. janvāra Siguldas pils kvartāla un pilsdrupu teritorija ikdienu pastaigām BŪS IEROBEŽOTA un piekļuve netiks nodrošināta!

Ieeja kvartālā ir pieejama tikai Siguldas Jaunās pils, Siguldas novada pašvaldības administrācijas un kvartāla uzņēmēju pakalpojumu saņemšanai, Ja vēlies apmeklēt kādu no šīm vietām, izvēlies ieeju no sāna puses (gar pils dīķi). Siguldas pils kvartāla centrālie vārti tiks atvērti tikai festivāla apmeklētājiem tā norises laikā.

Vairāk informācija: www.sigulda.lv

laternu festivāls siguldā

laternu festivāls latvijā