Lauku dzīvesveids kā tūrisma piedāvājums

4. jūlijs, 2022

Vērojot visas sabiedrības pieaugošo interesi par dzīvi veselīgā un dabiskā vidē, ir radies jauns lauku iepazīšanas tūrisma veids, kas ļauj ikvienam pilsētniekam „pielaikot” lauku dzīves modeli, apsverot dzīvesveida maiņu, vai arī vienkārši pavadīt dažas dienas „kā lauciniekam”. Tas ir stāsts par dzīves stilu, kas maina ierastos priekšstatus par laukiem un rāda lauku vidi, kur apvienojas tradicionālās un mūsdienu vērtības.

Viesiem ir iespēja iepazīt dažādus dzīves modeļus laukos, piedaloties uzņemošo saimniecību ikdienā – vērojot ikdienas norises vai iesaistoties tajās kopā ar saimniekiem. Starp saimniekiem ir, piemēram, kādreizējie rīdzinieki, kuri atgriezušies savās bērnības mājās un tagad piekopj nesteidzīgu dzīves baudīšanu. Ir mūsdienu muižnieki, kuru sirdslieta ir vietējā vēsture, savas muižas atjaunošana un uzturēšana.  Citviet var izbaudīt nelielas naturālās saimniecības ritmu, kur jārūpējas par augļu un ogu dārzu, siltumnīcu, vistu saimi un bitēm.

Savā dzīvesveidā ļauj ieskatīties arī saimnieki, kas atraduši sev piemērotu biznesa nišu, piemēram, ražo pļavas augu eliksīrus, izgatavo sojas vaska sveces un ēteriskas eļļas. Par uzņēmējdarbības īpatnībām laukos varēs pastāstīt saimnieki, kuri audzē un pārstrādā dzērvenes. Saimnieces piedāvā arī meistarklases izaudzēto lauku labumu sagatavošanā ziemai. Dzīve laukos nesaraujami saistīta ar dabu, tādēļ piedāvājums ir sezonāls un saistīts ar dabas norisēm.

Lai ilustrētu Lauku dzīvesveida piedāvājumu četrās kaimiņvalstīs valstīs, kas savienotas kā digitāls ceļojums – Latvija, Igaunija, D-Somija un Ālandu salas un Zviedrijas R-krasts, izveidots 5 minūšu garš video.

Mājas lapā www.celotajs.lv/lv/c/brand/rurallifestyle ir apkopotas saimniecības, kas piedāvā “Lauku dzīvesveida” pieredzi apmeklētājiem Latvijā un Igaunijā. Noteikti ir nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, jo ne visas saimniecības ir tūrisma saimniecības un to pamatnodarbošanās ir ražošana vai cita nodarbe. Tāpēc parasti apmeklētājiem tiek noteikts īpašs laiks un/vai diena, kad tos saimniecība var uzņemt.

Izdots arī ceļvedis „Rural Lifestyle” angļu un vācu valodās, kas ietver lauku dzīvesveida piedāvājumu ne tikai Latvijā un Igaunijā, bet arī nelielos reģionos Somijā un Zviedrijā, jo interese pēc “citāda tūrisma”, neliela apjoma, sirsnīga un īsta, pieaug visā pasaulē, īpaši pēc pandēmijas.

Lauku dzīvesveda tūrisms piedāvā mieru un atpūtu, ko sniedz daba un mierīgas darbošanās ritms ar taustāmu – skaistu, smaržīgu un garšīgu rezultātu.
Šī gada rudenī plānojam vairākus marketinga pasākumus piedāvājuma popularizēšanai tuvākos un arī tālos tūrisma tirgos – Vācijā, Anglijā, Japānā, Singapūrā u.c. Tāpat uzrunāsim diasporas latviešus, dzīvojošus ārvalstīs.

 

Avots: www.celotajs.lv