Lidosta “Rīga” attīsta digitālos pakalpojumus

12. aprīlis, 2022

Turpinot lidostas “Rīga” digitālo pakalpojumu attīstību, aprīlī darbu ir sācis jaunais lidostas e-veikals, kurā ātri, ērti un izdevīgi ir iespējams iegādāties vairākus pakalpojumus – autostāvvietas, RIX Fast Track jeb ātro drošības kontroli un Primeclass biznesa zāles apmeklējumu.

Jaunais e-veikals ir pieejams lidostas mājas lapā (www.riga-airport.com), un tā lielākā priekšrocība ir izdevīgas cenas un ērtības: pakalpojumus pasažieris var iegādāties tiešsaistē sev ērtā laikā vēl pirms došanās ceļojumā, tādējādi mazinot stresu, kas nereti rodas pirms ierašanās lidostā, un ļaujot pilnvērtīgi izbaudīt ceļojuma sākumu.

Pasažieriem, kuri ceļojuma laikā vēlas novietot savu auto kādā no lidostas ilgtermiņa stāvvietām P3 un P4,  jaunais e-veikals dod iespēju jau iepriekš iegādāties vietu stāvvietā. Autostāvvietas cena par diennakti ir sākot no 4,99 eiro, turklāt, iegādājoties stāvvietu e-veikalā, tiek piemērota tā dēvētā dinamiskā cena, kas atkarīga no stāvvietas noslodzes pakalpojuma iegādes brīdī. Turklāt, pērkot stāvvietu tiešsaistē, cena vienmēr būs zemāka nekā iegādājoties uz vietas.

Jāatgādina, ka lidostas “Rīga” stāvvietas atrodas vistuvāk izlidošanas terminālim. Ejot kājām, no tālākās stāvvietas P4 līdz terminālim ir tikai 7 minūtes. Ērtākai nokļūšanai no/uz stāvvietām pasažieri var izmantot arī bezmaksas transfēru. P3 stāvvietā pieejama 50kW līdzstrāvas ātrā elektroauto uzlāde. Tāpat kā līdz šim, apmaksu par stāvvietu būs iespējams veikt arī apmaksas automātos skaidrā naudā vai ar maksājumu karti, vai izmantojot Mobilly aplikāciju un Mobilly Automatic.

Lidostas Primeclass biznesa zāles apmeklējuma cena vienai personai e-veikalā ir 35 eiro, savukārt pērkot uz vietas lidostā šis pakalpojums maksā 45 eiro. Biznesa zāles galvenajā atpūtas zālē nesteidzīgā gaisotnē iespējams ne tikai baudīt dažādus ēdienus un dzērienus, bet arī vērot lielisku skatu uz lidlauku. Apmeklējuma cenā iekļauti arī citi pakalpojumi, piemēram, dušas ar dvieļiem un citiem nepieciešamajiem piederumiem, bagāžas seifi, kā arī iespēja izmantot konferenču zāli.

Primeclass biznesa zāle atrodas izlidošanas sektora Šengenas zonā, pa ceļam uz C izlidošanas sektoru, un gaida apmeklētājus katru dienu no plkst. 6:00 līdz 23:30. Pakalpojums pieejams visiem izlidojošajiem pasažieriem, kā arī tiem, kuri ceļo caur Rīgu tranzītā. Tranzīta pasažieriem, kuri ceļo no ārpus Šengenas valstīm, jābūt derīgai Šengenas vīzai.

Jaunajā e-veikalā iespējams iegādāties arī RIX Fast Track jeb ātrās drošības kontroles pakalpojumu. Šis pakalpojums ir īpaši izdevīgs, ceļojot kopā ar bērniem. Bērniem līdz 12 gadu vecumam pakalpojums pieejams bez maksas, ja ceļo kopā ar kādu, kas jau iegādājies šo pakalpojumu. RIX Fast Track kupons ir derīgs gan drukātā veidā, gan arī elektroniski 12 mēnešus kopš iegādes brīža. Kuponu var izmantot vienu reizi un tas ir derīgs tikai kopā ar iekāpšanas karti. RIX Fast Track var iegādāties arī pašapkalpošanās automātos lidostas reģistrācijas zālē, un tā cena ir 10 eiro neatkarīgi no iegādes vietas.


Lidosta “Rīga” ir strauji augošs Ziemeļeiropas gaisa satiksmes mezgls, kas savieno Baltijas valstis ar Eiropas darījumu centriem un iecienītiem atpūtas galamērķiem. Apzinoties savu lomu un atbildību Latvijas tautsaimniecībā, lidosta “Rīga” attīsta ilgtspējīgus pakalpojumus un infrastruktūru, rūpējoties par darbiniekiem un apkārtējo vidi, ejot kopsolī ar sabiedrību un vietējo kopienu. Pievienojoties iniciatīvai “Net Zero 2050”, lidosta “Rīga” ir apņēmusies sasniegt klimata neitralitāti līdz 2050.gadam.