LIEPĀJĀ tūristu skaits šogad pieaudzis četras reizes

9. jūnijs, 2022

8. jūnijā Liepājas ostā piestāja pirmais no kopumā sešiem šovasar plānotajiem luksusa kruīza kuģiem. Uz dažu stundu pilsētas apskati atvesti tūristi no ASV, Lielbritānijas un Austrālijas. Liepājai tas ir jauns tūrisma virziens, pie kā strādāts jau vairākus gadus. Tas varētu sniegt finansiālu ieguvumu arī ilgtermiņā, jo tūrisma operatori meklē jaunas pieturvietas un labu atsauksmju gadījumā ir gatavi iekļaut Liepāju arī citu kruīzu maršrutos.

Liepājas ostā ienākušais kruīza kuģis “Seven Seas Splendor” ir 224 metrus garš. Lai gan tas spēj uzņemt vairāk nekā 700 pasažierus, taču šoreiz nebija aizņemta pat puse kajīšu. Kuģis Liepājā piestāja vien ar 278 pasažieriem. Viens no iemesliem, kādēļ kruīza kuģis ieradies ar tik nelielu pasažieru skaitu, varētu būt saistīts ar tūristu atvaļinājuma plānu maiņu ģeopolitiskās situācijas dēļ.

Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja vadītāja Sintija Pusaudze: “Šiem kruīza kuģiem kā gala fināla punkts bija Sanktpēterburga. Šobrīd mēs, protams, zinām, ka uz turieni ceļojumi nenotiek nekādā veidā.”

Vizītei pilsētā kruīza kuģa pasažieriem bija atvēlētas tikai četras stundas. Kuģa pasažieri iepazina pilsētu un tās kultūrvēsturisko mantojumu. Daudzi no viņiem bija izteikuši vēlmi apskatīt Karostu, jo tā ar savu militāro vēsturi ir unikāla vieta arī pasaules kontekstā. SIA “Riga Cruiseship Agency” pārstāvis Jānis Vilciņš: “Šodien mums ir trīs ekskursijas, viena ir Liepājas ekskursija ar pastaigu un koncertu Trīsvienības baznīcā. Tad ir, kā es minēju, arhitektūras tūre, tad Karosta.”

“Ir vairāki manā grupā, kas ir jau bijuši Eiropā, tātad – grupa ir no ASV. Viņi uzsver to, cik atšķirīgi ir, kad brauc nevis uz galvaspilsētu, bet ārpusē, kad ir vēl skaistāk un gandrīz vai vēl interesantāk,” saka gide Līga Engelmane.

Drīz pēc tam kuģis devās tālāk uz Igauniju. Parasti kruīza kuģu maršrutos tiek iekļauta Rīga, taču pēc ilga tūrisma speciālistu darba šovasar Liepājā tie piestās vēl piecas reizes. Mērķis ir dažādot ostas darbību – ne tikai pārkraujot kravas un apkalpojot regulāro prāmju satiksmi, bet arī izmēģināt spēkus jaunā lauciņā, tādējādi veicinot pilsētas ekonomisko izaugsmi un tūrisma nozares attīstību. Sintija Pusaudze saka: “Mēs esam mērķtiecīgi strādājuši vairākus gadus, vairāk kā piecus gadus tūrisma izstādēs stāstot par to, ka mūsu osta ir ļoti piemērota kruīza kuģu uzņemšanai.”

Salīdzinot ar pandēmijas laiku, šogad tūristu skaits Liepājā ir pieaudzis četras reizes, jau līdz aktīvās tūrisma sezonas sākumam pilsētu ir apmeklējuši ceļotāji no vairāk nekā 50 valstīm.

 

Avots: www.retv.lv