Ludzā atvērts 289 m garš pontonu tilts

19. jūlijs, 2021

Pagājušā gada nogalē Ludzas novada pašvaldība ieguva ģimenei draudzīgākās pašvaldības titulu un naudas balvu – 25 tūkstošus eiro. Ieguldot savu līdzfinansējumu, pašvaldība par šo naudu šovasar pāri Ludzas ezeram ierīkoja 289 metrus garu pontonu tiltu.

Pontonu tilta ierīkošana ir sens sapnis, kurš ilgu laiku, dažādu iemeslu dēļ, netika realizēts. Pontonu tilts/laipa ir 289m gara un iespējams, ka tā ir garākā Latvijā pastaigu taka virs ūdens, kas savieno kluso vecpilsētas daļu ar aktīvās atpūtas zonu, tas ir gan jauns tūrisma objekts, gan arī interesants objekts dabas vērotājiem un baudītājiem, jo šeit var sastapt un redzēt vairākas putnu sugas, ar kurām ir jāsadzīvo.

„Pontona laipa savieno Mazā Ezerkrasta ielu – vecpilsētas daļu –  ar aktīvo zonu pludmali “Radziņš„. Mazā Ezerkrasta iela atjaunota 2009. gadā, un tā ir interesanta vecpilsētas daļa, kur saglabājušies gan kokgriezumi, gan koka apbūve. Tur arī ir uzstādītas koka skulptūras. Līdz ar to tā ir tāda klusāka pastaigu vieta,” stāstīja Ludzas novada pašvaldības projektu vadītāja Ilona Mekša.