Lux Express ir vairāk nekā 30% pasažieru pieaugums maršrutos uz un no Rīgas

6. decembris, 2023

Starptautiskais pasažieru pārvadātājs “Lux Express” šogad deviņos mēnešos pārvadājis gandrīz 328 000 pasažieru uz un no Rīgas, kas ir par 33% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

Vienlaikus kompānijā atzīmē, ka lielākais pārvadāto pasažieru skaita pieaugums 2023.gada deviņos mēnešos salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu bija maršrutā Rīga-Tartu – par 74%, sasniedzot 25 500.

Tajā pašā laikā pārvadāto pasažieru skaits maršrutā Pērnava-Rīga pieaudzis par 37%, sasniedzot 21 600, maršrutā Rīga-Viļņa šogad deviņos mēnešos pārvadāti 91 400 pasažieru, kas ir pieaugums par 27%, bet maršrutā Tallina-Rīga pārvadāti 167 900 pasažieru, kas ir par 26% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā.

Lux Express” Baltijas biznesa attīstības direktors Aldis Ķibēns norāda, ka pārvadāto pasažieru skaita pieaugums šogad deviņos mēnešos uzrāda pozitīvu tendenci un ļauj cerēt uz labiem rezultātiem šogad kopumā.

Jau ziņots, ka 2023.gada novembra vidū “Lux Express” iesniedza pieteikumu Autotransporta direkcijai iekļaut maršrutus Rīga-Liepāja un Liepāja-Daugavpils komerciālo reģionālās nozīmes maršrutu sarakstā un izsniegt AS “Lux Express Estonia” uz tiem maršruta atļaujas. Visi reisi maršrutos Rīga-Liepāja un Liepāja-Daugavpils tiks veikti ar nupat iegādātajiem 2023.gadā ražotajiem autobusiem “Scania Irizar i6S Efficient”.

Tāpat vēstīts, ka “Lux Express Latvia” apgrozījums 2022.gadā bija viens miljons eiro, bet zaudējumi – 73 284 eiro.

Lux Express Latvia” reģistrēta 1994.gadā, un tās pamatkapitāls ir 193 404 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”. “Lux Express Latvia” vienīgā īpašniece ir Igaunijas “Lux Express Estonia”.

Lux Express” grupa nodrošina starptautiskos tālsatiksmes reisus uz vairāk nekā 20 galamērķiem septiņās valstīs, cita starpā uz Kuresāri, Tallinu, Narvu, Pērnavu, Tartu, Rīgu, Viļņu un Varšavu. Tāpat kompānija nodrošina iekšzemes pasažieru pārvadājumus Igaunijā.