“Lux Express” pauž gatavību nodrošināt pasažieru pārvadājumus Rīga-Liepāja un Liepāja-Daugavpils

14. novembris, 2023

Starptautiskais pasažieru pārvadātājs “Lux Express” šodien iesniedzis pieteikumu Autotransporta direkcijai (ATD) iekļaut maršrutus Rīga-Liepāja un Liepāja-Daugavpils komerciālo reģionālās nozīmes maršrutu sarakstā un izsniegt AS “Lux Express Estonia” uz tiem maršruta atļaujas, aģentūrai LETA pavēstīja uzņēmuma pārstāvji.

Iesniegumā ATD “Lux Express” valdes loceklis Ingmars Ross norāda, ka pēc veiktās tirgus izpētes secināts, ka maršrutos Rīga-Liepāja un Liepāja-Daugavpils pastāv ļoti liels tirgus potenciāls.

ATD izsniedzot atļaujas, “Lux Express” nodrošinās sešus turp un atpakaļ reisus no Rīgas uz Liepāju dienā, kā arī divus papildu reisus brīvdienās.

Tostarp reizi dienā tiks nodrošināts viens turp un atpakaļ reiss maršrutā Liepāja-Daugavpils.

Tāpat uzņēmuma pārstāvji informē, ka visi reisi maršrutos Rīga-Liepāja un Liepāja-Daugavpils tiks veikti ar nupat iegādātajiem 2023.gadā ražotajiem autobusiem “Scania Irizar i6S Efficient”.

Lux Express” plāno no nākamā pavasara veikt Rīga-Liepāja komercreisus, papildinot, ka pasažieru pārvadājumi varētu sākties aprīlī.

Tāpat “Lux Express” investējusi 11 miljonus eiro 27 jaunu un videi draudzīgu “Scania Irizar i6S Efficient” autobusu iegādē. Līgums par autobusu piegādi noslēgts ar kompāniju “Scania Eesti”. Pirmie desmit autobusi tika piegādāti jūlijā, bet nākamie 17 tiks piegādāti 2024.gada pavasarī.

Jau ziņots, ka “Lux Express Latvia” reģistrēta 1994.gadā, un tās pamatkapitāls ir 193 404 eiro. Uzņēmuma apgrozījums 2022.gadā bija viens miljons eiro, bet zaudējumi – 73 284 eiro, liecina “Firmas.lv”.

Lux Express Latvia” vienīgā īpašniece ir Igaunijas “Lux Express Estonia”.

Lux Express” grupa nodrošina starptautiskos tālsatiksmes reisus uz vairāk nekā 20 galamērķiem septiņās valstīs, cita starpā uz Kuresāri, Tallinu, Narvu, Pērnavu, Tartu, Rīgu, Viļņu un Varšavu. Tāpat kompānija nodrošina iekšzemes pasažieru pārvadājumus Igaunijā.

 

Avots: LETA