RIDE – Jauns elektrovelosipēdu koplietošanas pakalpojums

15. jūlijs, 2020

Lai nodrošinātu efektīvāku mobilitāti Rīgas pilsētā, organizācija “RIDE” piedāvā elektrovelosipēdu īstermiņa nomu. Šis pakalpojums atvieglos satiksmes plūsmu pilsētas centrā un mazinās gaisa piesārņojumu, kas atstāj ietekmi uz apkārtējo vidi. Ride Atlaižu kods ID4Z7.

Elektrovelosipēdi būs pieejami Rīgā un Jūrmalā, kur tos varēs atrast un aktivizēt ar aplikācijas palīdzību. Aplikācija ir paredzēta gan iOS, gan Android viedierīcēm un ir pieejama attiecīgo platformu aplikāciju vietnēs. Lai būtu ērtāk uzsākt braucienu un lejuplādēt aplikāciju, pie elektrovelosipēda varēs vienkārši noskenēt uz tā atrodamo QR kodu, kas automātiski aizvedīs uz lietotnes lejupielādes vietni. Aplikāciju varēs arī atrast un lejuplādēt “RIDE” mājas lapā www.ridemobility.eu

Xiaomi HIMO T1 ir jauna tipa elektrovelosipēdi, kādi vēl netiek piedāvāti Latvijas nomas tirgū. Tie sniedz iespēju pārvietoties ar ātrumu līdz 25 kilometriem stundā, sēžot ērtā pozīcijā, tai pat laikā labi pārredzot apkārtējo satiksmi. Ar pilnu baterijas uzlādi un neminoties var nobraukt 45 kilometrus, kas sniedz iespēju sasniegt Jūrmalu, kas ir iekļauta teritorijā, kur elektrovelosipēdu pēc brauciena beigām var novietot. Sākotnēji Rīgā tiks izvietoti vairāk nekā simts jaunie, pilnībā elektriskie, un dabai draudzīgie pārvietošanās līdzekļi. Pakalpojums ir pieejams visu diennakti un elektrovelosipēdi ir aprīkoti ar visiem nepieciešamajiem gaismas un skaņas signāliem, kas vēl vairāk uzlabo to spēju iekļauties ikdienas satiksmes plūsmā, kā arī nodrošinās ērtu, drošu un pamanāmu pārvietošanos diennakts tumšajā laikā!

Nomas pakalpojuma cena ir 1 EUR par nomas uzsākšanu un 0,15 EUR par katru nomas minūti. Pirmajā – atklāšanas dienā (15. jūlijā), lai iepazīstinātu klientus ar pakalpojumu noma būs bezmaksas. Visu pirmo nedēļu būs iespējams iepazīties ar pakalpojumu bez nomas uzsākšanas maksas, t.i, būs jāmaksā tikai par braucienā pavadīto laiku 0,15 EUR/min. Visas dienas nomas maksa ir tikai 15 EUR, respektīvi, vienas dienas laikā no 00:00 – 23:59 netiks iekasēti vairāk par 15 EUR.

“Jaunu – ērtāku pārvietošanās līdzekļu ieviešana bija loģisks solis, ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi”, norāda Edgars Jākobsons, “RIDE” SIA valdes priekšsēdētājs un uzņēmuma attīstības vadītājs.

“RIDE” ir vadošais e-mobilitātes un mikro-mobilitātes pakalpojumu sniedzējs Latvijas tirgū. Savu darbību uzsāka 2019. gadā klientiem nodrošinot augstvērtīgāko elektrisko skrejriteņu nomas pakalpojumu. “RIDE” ietilpst “TrafoNet” uzņēmumu grupā.

RIDE atlaižu kods

Ride Promo kods ID4Z7 (2 EUR vērtībā)

ride atlaižu kods 2020

RIDE – elektrovelosipēdu koplietošana

1. Atveriet RIDE lietotni

Lejupielādējiet RIDE lietotni no App Store vai Google Play Store vienkārši noskanējot QR kodu. Kad aplikācija ir lejupielādēta, izlasiet ievadu ar īsu instrukciju, reģistrējieties, lai varētu braukt!

2. Kartē atrodiet RIDE elektrovelosipēdu

Atrodiet tuvāko elektrovelosipēdu kartē, kas parādīta RIDE aplikācijā. Pārliecinieties, vai akumulators ir pietiekami uzlādēts Jūsu plānotajam braucienam. Dodieties pēc elektrovelosipēda. Braucienu var rezervēt uz 5 minūtēm.

3. Skenējiet vai ievadiet kodu

Lai sāktu lietot RIDE elektrovelosipēdu, stāviet blakus elektrovelosipēdam un skenējiet QR kodu vai manuāli ievadiet kodu. Elektrovelosipēds pamodīsies un ieslēgsies galvenais displejs.

4. Sāc braukt

Uzlociet uz augšu balsta kāju. Nospiediet “P” taustiņu kreisās puses kombinētajā slēdzī, lai atbrīvotu stāvvietas režīmu, un pārslēgtos uz režīmu “Gatavs”. Izvēlieties braukšanas režīmu “1” (15km/h) – “2” (20km/h) – “3” (25km/h). Lai uzsāktu pārvietošanos, pagrieziet labās puses rokturi uz stūres. Izmantojiet pedāļus, ja tas ir nepieciešams. Jūs varat arī izmantot kruīza režīmu, nospiežot “C” labajā pusē esošajā kombinētajā slēdzī, lai saglabātu stabilu ātrumu.

5. Kur braukt?

Brauciet ar elektrovelosipēdu pa veloceliņiem, kā ar parastu velosipēdu, vai pa ielas braucamo daļu, ja veloceliņi nav pieejami. Ja ielas braucamajā daļā ir intensīva satiksme, varat izmantot gājēju ietves. Cik vien iespējams, izmantojiet veloceliņus. Vienmēr respektējiet gājējus un citus satiksmes dalībniekus.

6. Ātruma samazināšana

Lai apstātos, izmantojiet aizmugurējās bremzes, nospiežot kreisās puses sviru uz roktura, un/vai izmantojiet priekšējās bremzes, nospiežot labās puses sviru uz roktura.

7. Atrodiet, kur novietot

Aplikācijas kartē, atrodiet zaļo zonu. Novietojiet elektrovelosipēdu uz ietves, pie velosipēdu novietnes vai jebkuras citas līdzenas vietas, kur elektrovelosipēds netraucēs gājējiem un citiem satiksmes dalībniekiem.

8. Pabeidziet braucienu

Pēc tam, kad elektrovelosipēds ir novietots atbilstošā vietā, pabeidziet braucienu aplikācijā un augšupielādējiet attēlu. Pēc brauciena beigām, elektrovelosipēda displeja gaisma nodzisīs un sekos skaņas signāls. Tagad  Jūs varat būt pārliecināts, ka brauciens ir pabeigts pareizi.