Aktīvo tūrisma sezonu Dienvidkurzemē atklāj ar pavasara tūrisma svētkiem “RĪVAS PUMPURS 2023”

6. aprīlis, 2023

Dienvidkurzemes novada aktīvo tūrisma sezonu atklāsim kā ierasts – pie ūdeņiem. Šogad pie Rīvas upes, kuras apkārtnē 15. aprīlī norisināsies pavasara tūrisma svētki “Rīvas pumpurs 2023”.

Šo svētku mērķis ir popularizēt Dienvidkurzemi kā izcilu tūrisma galamērķi, rosināt iedzīvotājus uz aktīvu, veselīgu un dabai tuvu dzīvesveidu, vienlaikus vairojot aktīvistu zināšanas par novada dabas bagātībām.

Dalībnieki aicināti izvēlēties sev tīkamāko aktivitāti – laivošanu pa Rīvas upi, došanos pārgājiena maršrutā “Rīvas loki”, vai izmēģināt spēkus orientēšanās sporta veidā, kurš ir tautas sporta veids un neatkarīgi no vecuma ikviens interesents var izmēģināt tajā savus spēkus.

Turklāt, šie svētki nebūs ātruma sacensības, jo balvas saņems atraktīvākās un viskrāšņāk tērptās laivotāju komandas. Distances garums ir aptuveni 9 km, tāpēc piemērots ikvienam – gan ģimenēm ar bērniem, gan draugu pulciņiem.

Starts tiks dots pie Rīvas upes “Gumbu tilta” (GPS 56.942385, 21.362797) plkst. 11:30, bet pulcēšanās un reģistrēšanās jau sāksies stundu agrāk no plkst. 10:00.

Lai auto šoferīši nokļūtu bez rūpēm no Ulmales-Labraga ev. lut. baznīcas stāvlaukuma uz starta vietu, tiks organizēts autobuss automašīnu vadītājiem.

Kad visi savas distances būs veikuši, sāksies lielā sadziedāšanās starp Bārtas etnogrāfisko ansambli “BĀRTAS SIEVAS” un  Jūrkalnes tautas nama etnogrāfisko ansambli “MAĢIE SUITI”. Paralēli visām atraktivitātēm laikā no plkst. 14:00 – 17:00 darbosies vietējo mājražotāju un amatnieku produkcijas tirdziņš, kuru aicināts apmeklēt ikviens interesents.  Plašāk par tirgošanos interesēties pa tālr. nr. 26261884.

Lai piedalītos tūrisma svētkos, atliek izvēlēties sev tīkamāko nodarbi, iepazīties ar noteikumiem un reģistrēties anketā.

Pieteikšanās atvērta līdz 13. aprīlim pl. 12.00

RĪVAS PUMPURS 2023

Vairāk informācija: http://www.dienvidkurzeme.travel/rivas-pumpurs/