Sniegotas pastaigas ar audio gidu RĒZEKNĒ

8. februāris, 2023

Ārā ir ziema, taču tas netraucē doties pastaigās. Lai sniegotos pārgājienus pa pilsētu padarītu daudz interesantākus, ar audio gida palīdzību ir iespējams noklausīties stāstījumus par ievērojamākajiem objektiem Rēzeknē. Tā ir lieliska, interaktīva iespēja iepazīties tuvāk ar objektu nozīmi un vēsturi. Sagatavoti un ierakstīti 11 stāstījumi par ievērojamākajiem objektiem, kas atspoguļo pilsētas vēsturi un dažādus notikumus, kas ar tiem saistīti. Objektu vidū ir gan baznīcas, gan pieminekļi, kā arī pilsētniekiem nozīmīgas un mīļas vietas, kā, piemēram, Leščinska veco dzirnavu tilta apkārtne.

Pie katra no objektiem, par kuru ir izveidots stāstījums, atrodas stends, uz kura attiecīgi ir redzami QR kodi. Tos noskenējot ar viedtālruni, ikviens automātiski tiks novirzīts uz attiecīgajā valodā izveidoto audio ceļvedi. Jaunais audio gids izvietots pašvaldības internetā vietnē rezekne.lv, kur to ērti var atrast sadaļā “Tūrisms”, apakšsadaļā “Audio gidi”, pat neatrodoties pie konkrētā objekta. Tas nozīmē, ka nav jātērē laiks, reģistrējoties vietnēs vai lejupielādējot lietotnes.

Audio stāsti pieejami četrās valodās: latviešu, angļu, krievu un latgaliešu. Īpašs gandarījums, ka pirmo reizi pilsētā izveidots audio gids latgaliešu valodā. Tā ir kā īpaša dāvana vietējiem un “odziņa” pilsētas viesiem, kas atbraucot vienmēr novērtē unikāli latgalisko.

Izbaudi ziemu un izzini Rēzekni!

Sniegotas pastaigas ar audio gidu RĒZEKNĒ