TAIZEME atkārtoti vakcinētiem ieceļotājiem atceļ karantīnu

20. janvāris, 2022

Taizeme atsāks “Test & Go” programu, kurā vakcinētajiem ieceļotājiem no 1. februāra nav nepieciešama karantīna. “Test&Go” programma tika apturēta Omicron Covid-19 straujās izplatības dēļ mēnesi atpakaļ un neskaidrības par šo vīrusa paveidu.

Taizeme ir atvērta apmeklētājiem no 46 valstīm jau sākot ar 1.novembri. Latvija ir šo 46 valstu skaitā.

Saskaņā ar “Test & Go” programmas politiku ieceļotājiem ir jāveic Covid-19 pārbaude ierodoties, kā arī atkārtoti 5 dienas vēlāk. Vienlaikus tiek dota atļauja institūcijām zināt par ieceļotāja atrašanās vietu.

Turpinot atvieglot Covid-19 ierobežojumus, Taizemē restorāniem būs atļauts pasniegt alkoholu līdz plkst. 23:00, šobrīd līdz plkst. 21:00.

Taizemes Tūrisma ministrija lēš, ka 2022. gadā Taizemē ieradīsies aptuveni 5 miljoni ārvalstu viesu, kas ir daudz mazāk nekā gandrīz 40 miljoni 2019.gadā jeb gadu pirms pandēmijas.

Apmeklētāji no 46 valstīm, kas aprakstīti kā pirmā zema riska grupa, var iekļūt Taizemē ar gaisa transportu bez karantīnas, ja viņi ir pilnībā vakcinēti un viņiem ir pierādījumi par negatīviem testa rezultātiem pirms lidojuma. Pēc ierašanās viņiem jāpiekrīt veikt vēl vienu Covid testu.

Avots: https://thaiest.com/thailand-reopening / Reuters