Tartu 2024: Eiropas kultūras galvaspilsēta

12. marts, 2024

Vairāk nekā 1000 pasākumu gada garumā. Tādu pasākumu programmu ir sagatavojusi Igaunijas pilsēta Tartu, kas šogad ir viena no trijām Eiropas kultūras galvaspilsētām.

“Esam ieplānojuši vairāk nekā 1000 pasākumu. Tas, manuprāt, ir diezgan traki. Vienlaicīgi tik daudz pasākumu Igaunijā nav notikuši ļoti ilgu laiku. Visvairāk notikumu būs vasarā. Tāpēc iesaku saplānot vasaru jau tagad,” sacīja “Tartu 2024” Komunikāciju un mārketinga daļas vadītāja Marili Vihmane.

“Mēs aptveram visus iespējamos kultūras laukus – teātris, mūzika, kino, vizuālās mākslas, arī mode un ēdieni. Šis tūkstotis pasākumu tiek īstenots 350 projektos. Tie pieskarsies vides, humānisma, Tartu un Eiropas, zinātnes un citām sfērām,” norādīja Torpa.

Marili Vihmane piebilda: “Mēs ceram, ka plānotos pasākumus apmeklēs miljons cilvēku. Protams, cerības ir diezgan augstas, bet mēs sagaidām, ka atbrauks cilvēki no ārzemēm, arī no Latvijas. Vairākkārt jau esam viesojušies Latvijā un jūs uzrunājuši. Tāpēc, ja latvieši veltīs laiku Tartu apmeklēšanai, uzskatīsim to par lielu pagodinājumu.”

Tartu 2024. gadā būs uzmanības centrā kā Eiropas kultūras galvaspilsēta. Gads būs piesātināts ar notikumiem, kas demonstrēs Igaunijas otrās lielākās pilsētas un pārējās Dienvidigaunijas vēsturisko kultūras mantojumu. Ir pienācis laiks apmeklēt, jo pat National Geographic Traveller Tartu sauc par vienu no 30 aizraujošākajiem galamērķiem, ko apmeklēt 2024. gadā!

Kā jau var sagaidīt no Igaunijas un pašreizējās Eiropas kultūras galvaspilsētas, Tartu kultūras piedāvājums ir bagātīgs. Visa gada garumā ir daudzveidīga programma ar vairāk nekā 300 pasākumiem.

Tartu 2024 kultūras programmas vispārējā koncepcija Izdzīvošanas māksla ir aktuālāka nekā jebkad agrāk. Šī ideja ir vērsta uz trim aspektiem, kas saistīti ar mākslas ietekmi uz Eiropas nākotni — videi draudzīgu kultūru ar uzsvaru uz reālu cilvēku mijiedarbību, stiprām kopienām un izdzīvošanas prasmēm.

 

Vairāk – www.visitestonia.com