Tiešie lidojumi no Rīgas uz ASV varētu būt iespējami 2026. gadā

8. novembris, 2023

Tiešie lidojumi no Rīgas uz kādu no galamērķiem Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) varētu būt iespējami jau 2026. gadā, intervijā Latvijas Radio pastāstīja lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

Odiņa atgādināja, ka ASV Federālās aviācijas administrācija lidostai “Rīga” šī gada vasarā piešķīra 1. kategoriju civilās aviācijas uzraudzības jomā, kas nozīmē to, ka aviokompānijas lidostā “Rīga” var uzsākt tiešos lidojumus arī uz un no ASV.

Viņa pauda cerību, ka šādus lidojumus varētu piedāvāt vai nu kāds no vietējiem pārvadātājiem, vai arī kāda ASV aviokompānija sadarbībā ar vietējiem pārvadātājiem.

Odiņa norādīja, ka pieprasītākie lidojumi ir tieši uz Ņujorku, tāpēc lidosta šobrīd aktīvi strādā, lai piesaistītu ASV pārvadātājus veikt tiešos lidojumus no Ņujorkas uz Rīgu.

“Tas gan nebūs nākamgad, bet 2026. gadā varētu būt visai iespējami, ka mums būs jau tiešie lidojumi,” sacīja Odiņa.

Lai gan nesen pārvadājumus no Rīgas lidostas uz Lielbritāniju atkal sāka piedāvāt britu lidsabiedrība “British Airways”, vēl citu jaunu aviokompāniju ienākšana Latvijā šajā ziemas sezonā nav gaidāma, apstiprināja Odiņa.

 

Avots: LSM.LV