Tūrisma izstāde “Balttour 2024”

8. janvāris, 2024

No 2. līdz 4. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā durvis vērs Baltijas vadošā tūrisma izstāde “Balttour 2024”, kas kopā ar ceļotmīļiem atzīmēs savu 30. dzimšanas dienu. Trīs dienas ikviens varēs izvēlēties, saplānot un iegādāties ceļojumus, bet nozares profesionāļi – dibināt kontaktus un veidot jaunas sadarbības. Vienuviet – jauni galamērķi, plašs tūrisma piedāvājums, labas cenas un lieliska svētku atmosfēra!

“Jau 30 gadus “Balttour” ir ceļotāju satikšanās, iespaidu un darījumu vieta. Laikā, kad ceļošana ir neatņemama dzīves sastāvdaļa, organizējot izstādi, nodrošinām apmeklētāju gaidām atbilstošas iespējas – izstādes dalībnieku piedāvājumā ir gan vietējie, gan ārvalstu tuvāki un tālāki tūrisma galamērķi kas rosina interesi nākotnes ceļojumiem. Arī tūrisma aģentūras un operatori nāks ar savām idejām, lai iepriecinātu un apmierinātu visdažādāko tūristu vajadzības un vēlmes. “Balttour” joprojām ir labākā vieta, kur vienviet klātienē izzināt visu par Latvijas tūrisma piedāvājumu, salīdzināt un pieņemt lēmumu par nākamo ceļojumu,” pauž Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ALTA) prezidents Ēriks Lingebērziņš.

“Balttour” 30 gadu zīmē

Tieši 1994. gadā Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija (ALTA) pirmā Baltijā noorganizēja starptautisku tūrisma izstādi-gadatirgu, kas norisinājās Rīgas Kinostudijas telpās. Izstādes nodrošināšana tika uzticēta Latvijas izstāžu biznesa tēvam Viesturam Tīlem, un zīmīgi, ka tieši tas uzskatāms par Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 dzimšanas brīdi. Jau 30 gadus nemainīgi izstāde ir atpazīstama ar nosaukumu “Balttour”. Šo gadu laikā izstāde ir pilnveidojusies, attīstījusi norises formātus, kļuvusi gan par nozares profesionāļu atzītu tikšanās vietu, gan par Baltijas ceļotāju ikgadēju gaidītu notikumu, gan par tūrisma svētkiem ikvienam ceļotmīlim.

Iepazīsti dažādu valstu kolorītu vienuviet!

Savu dalību izstādē “Balttour 2024” pieteikuši tūrisma uzņēmēji un pārstāvniecības no Lietuvas, Igaunijas, Albānijas, Čehijas, Ēģiptes, Kipras, Polijas, Taizemes, Turcijas, Ungārijas, Gruzijas, Slovākijas, Ukrainas, Melnkalnes un daudzām citām valstīm. Izstādes dalībnieki viesmīlīgi sagaidīs ikvienu apmeklētāju, lai iepazīstinātu ar savas zemes tūrisma objektiem, kultūru un gastronomisko klāstu, kā arī stāstīs aizraujošus stāstus un aicinās ciemos.

Pavasara un vasaras ceļojumu pārdošana

“Balttour 2024” norisināsies pavasara un vasaras ceļojumu pārdošana, kurus būs sagatavojuši tūrisma operatori. Trīs dienas Ķīpsalā interesenti varēs izvēlēties, plānot un iegādāties ārvalstu un vietējos ceļojumus, aktīvās atpūtas un SPA pakalpojumu klāstu, ko prezentēs tūrisma operatori, aģentūras, kruīza ceļojumu kompānijas, kā arī tūrisma uzņēmumi no visiem Latvijas reģioniem.

Latvijas tūrisma dārgumi

Ar sava novada pērlēm un jaunumiem izstādē “Balttour 2024” iepazīstinās arī Latgales, Zemgales, Vidzemes, Sēlijas un Kurzemes tūrisma uzņēmēji un tūrisma informācijas centri. Viesnīcas, viesu mājas un netradicionālas naktsmītnes, pastaigu takas un skatu torņi, dažādi maršruti aktīvai atpūtai, parki, muižas un pilis, gastronomiskā tūrisma pieturas, kultūras pasākumu vietas un vēl daudz ko citu trīs dienās varēs iepazīt Ķīpsalā. Kā ierasts, “Balttour” būs arī amatnieku un mājražotāju tirdziņš!

Relaksācija Baltijas valstīs

Izstādē neiztikt arī bez Latvijas, Lietuvas un Igaunijas SPA atpūtas piedāvājuma tūristiem. Dalībnieku lokā ir gan pašmāju viesnīcas – “Hotel Jūrmala Spa”, “Baltic Beach Hotel & Spa” – , gan kaimiņvalstu pārstāvji – Igaunijas SPA asociācija, “Narva-Joesuu Medical Spa”, “Egles Sanatorija” un vēl citi.

Gada cilvēks tūrismā

“Balttour” jau tradicionāli notiks arī Latvijas tūrisma nozarei svarīgākā apbalvošanas ceremonija “Gada cilvēks tūrismā”, kurā godinās nozares profesionāļus, kas ir snieguši nozīmīgu ieguldījumu Latvijas tūrisma nozares ilgtspējā. Apbalvošana notiks 2. februārī, uzreiz pēc izstādes oficiālās atklāšanas.

Īpaši darbsemināri tūrisma profesionāļiem

Pirmajā izstādes dienā, 2. februārī, Ķīpsalā norisināsies biznesu veicinoši darbsemināri, kuros ārvalstu tūrisma operatori varēs dibināt kontaktus un gūt idejas jaunām ceļojumu programmām. Ārvalstu tūrisma operatori varēs iepazīt Latvijas reģionu tūrisma piedāvājumu gan dalībnieku stendos, gan darbseminārā, tādējādi veicinot Latvijas kā tūrisma galamērķa atpazīstamību. Darbseminārus rīko Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija (ALTA) sadarbībā ar ”airBaltic”, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Rīgas Investīciju un tūrisma aģentūru “RITA”.

Vēl vari pieteikt dalību “Balttour 2024”!

Lai prezentētu savus tūrisma jaunumus un satiktu ceļotmīļus klātienē, uzņēmumi var pagūt pieteikt dalību izstādē. Šis ir pēdējais brīdis – pasteidzies un sazinies ar “Balttour” projekta vadītāju Daini Brici ([email protected], +371 25449216).

Izstādi organizē Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija (ALTA) un norisi nodrošina Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Biļešu cenas:
Pieaugušajiem – 6 EUR
Skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem – 5 EUR (uzrādot apliecību)

Ģimenes biļete (2+1 / 1+2) – 12 EUR
vairāk bērnu – 2 EUR par katru
Bērniem līdz 7 g. v. – bez maksas!
PRO biļete (profesionālajam apmeklētājam) – 15 EUR
Nestāvi rindā – pērc biļeti internetā: www.balttour.lv/ticket

Autostāvvieta – 5 EUR

Darba laiks:
2. februārī 13.00–18.00
3. februārī 10.00–18.00
4. februārī 10.00–17.00