Uz Liepāju pēc jūras, vēja un mūzikas

4. augusts, 2023

Vēju pilsēta, kas ir ērti iekārtojusies starp jūru un ezeru. Varen šarmanta ar tās bagātīgām kultūras un mākslas tradīcijām. Tūristu iecienīta ne vien vasarā, bet arī citos gadalaikos, tā vilina ar neparastiem dabas skatiem un plašu izklaižu piedāvājumu. No klasiskās mūzikas koncertiem majestātiskajā koncertzālē “Lielais Dzintars” un Latvijas senākā teātra – Liepājas teātra– izrādēm līdz jautrām ballītēm un grandiozam pludmales festivālam. To visu un vēl vairāk var piedzīvot Liepājā.

Aicinām uz šo daudzu iecienīto galamērķi doties ar vilcienu, jo īpaši tādēļ, ka tagad vilcieni no Rīgas uz Liepāju un atpakaļ kursē katru dienu.

Apkopojām apskates vietas, ko noteikti ir vērts apmeklēt, lai varētu pilnvērtīgi iepazīt vienu no lielākajām Latvijas pilsētām.

Balto smilšu vilinājums Liepājas pludmalē

Sajust Liepājas unikalitāti un dabu vislabāk varēs pludmalē. Tā valdzina ar neparasti baltajām un smalkajām smiltīm. Pludmales josla ir 50–80 metrus plata un 8 kilometrus gara. Sev tīkamu nodarbošanos te atradīs gan kaitsērfinga un vindsērfinga entuziasti, ķerot vēju un viļņus, gan tie, kas vēlās ļauties mierīgai atpūtai.


 Foto: liepaja.travel

Nesteidzīgas pastaigas un aktīva atpūta Jūrmalas parkā

Jūras krastā cēli izvietojies ir Liepājas Jūrmalas parks, kas ir viens no lielākajiem stādītajiem parkiem Latvijā. Parkā ir pastaigu takas, bērnu rotaļu laukums un kafejnīcas. Apskates vērta te ir 19. un 20. gadsimtu mijā izveidojusies greznā villu apbūve. Aktīvākie atpūtnieki parkā var nodoties sportam tenisa kortos, basketbola un futbola laukumos.

Tepat atrodas arī koncertdārzs “Pūt, vējiņi!”, Gulbīšu dīķis ar strūklakām, Slavas aleja ar tautā iemīļoto mūziķu plaukstu nospiedumiem un vides objekts “Spoku koks”, pie kura var pasēdēt uz soliņiem ģitāras grifa formā un, nospiežot pogu, atskaņot leģendārās rokgrupas “Līvi” dziesmas.


Foto: liepaja.travel

Karostas mežonīgais skaistums

Lielākā vēsturiskā militārā teritorija Baltijā, kas aizņem gandrīz vienu trešdaļu no visas Liepājas. Te apvienojas pretstati – līdzās pastāv smalkā 19. gadsimta beigu arhitektūra un skarbais militārais mantojums. Tāda ir Karosta – paradoksāla un unikāla vieta, kas pārsteidz ar savām savdabīgām un nedaudz mežonīgām ainavām.

Smelties vēsturiskās liecības un vērot aizraujošus dabas skatus Karostā var ik uz stūra, te atrodas:

Foto: liepaja.travel

Putnu vērotāju paradīze

Maigais piejūras klimats un atrašanās uz putnu migrācijas trases nodrošina Liepājai interesantu putnu daudzveidību gandrīz visu gadu. Liepājas ezers un apkārtējās pļavas ir nozīmīga ūdensputnu caurceļošanas vieta. Pie ezera uzstādīti putnu vērošanas torņi – Lauku ielas galā un uz Zirgu salas izveidotā dambja.

Vasarā, apsekojot ezera apkārtni, var pamanīt ligzdojošos putnus, pavasarī un rudenī vērot putnu migrāciju izdosies jebkurā vietā pilsētā, savukārt ziemā jādodas uz Dienvidu molu, kur var sastapt reti ziemojošas putnu sugas – jūras žagatu un akmeņu čipsti.


Foto: liepaja.travel

Lielformātu gleznu īpašā burvība

Liepājas mākslas gars ir sajūtams gan pilsētas centrā, gan Karostas fortos. Jau kopš 2015. gada pilsētvide un vēsturiskās nocietinājumu būves Karostā tiek rotātas ar interesantiem sienu gleznojumiem.

Pirmais lielformāta mākslas darbs “Skaņu vīrs” ir tapis uz K. Valdemāra un Peldu ielas krustojuma, nākamajos gados gan vietējie, gan starptautiskie mākslinieki turpināja veidot arvien jaunus sienu gleznojumus. Viens no tiem – pazīstamā grafiti mākslinieka OZMO sienas gleznojums “Sirēna, vējš, jūra un brīvība”, kas atrodas Pasta ielā 24 – ir iekļauts starp 100 labākajiem sienu gleznojumiem pasaulē.

Skatīt visu sienu gleznojumu maršrutu var šeit.


Foto: liepaja.travel


Apskatīt vilcienu kustības grafiku un iegādāties e-biļeti iespējams šeit vai “Pasažieru vilciena” mobilajā lietotnē.

 

Avots: pv.lv