500 eiro mēnesī un bezmaksas naktsmītnes – aicina pārcelties uz dzīvi Grieķijas salā

5. jūlijs, 2019

Antikitera ir neliela Grieķijas sala, kas atrodas Vidusjūrā starp Krētu un Kitiru. Uz salas dzīvo vien 24 cilvēki, bet vasaras mēnešos to apskatīt ierodas pavisam neliels skaits tūristu, tāpēc salas padome nākusi klajā ar risinājumu, kā palielināt iedzīvotāju skaitu, ziņo grieķu portāls iefimerida.

Salas daba ir gandrīz neskarta. Antikitera ir patvērums, kuriem patiks baudīt sauli, pārvietoties ar kājām, socializēties ar vietējiem iedzīvotājiem, ēst vietējos produktus un peldēties kristāldzidrā jūrā. Antikitera iedzīvotāju skaits ir tik mazs, ka jums ir garantēta iespēja sadraudzēties ar ikvienu no viņiem. Vasaras mēnešos vietējo iedzīvotāju skaits nedaudz palielinās. Salas vēlme ir, lai tajā dzīvotu vairāk cilvēku un apmeklētu vairāk tūristu.

Salas mērs Andreas Carkalakis aicina pieteikties ģimenes ar bērniem, kas spētu atkal atdzīvināt Antikiteru. “Mums nepieciešamas trīs jaunas ģimenes, pietiekami lielas, lai spētu Antikiteru atdzīvināt un piepildīt ar bērnu balsīm,” norāda salas mērs. Uz salas iespējamas vairākas profesijas, kas garantētu regulārus ienākumus. Jaunie salas iedzīvotāji varētu strādāt kā zvejnieki, fermeri, būvnieki vai maiznieki.

Uz salas ir elektrība, telefoni un pat interneta pieslēgums. Tomēr vējainās ziemas dienās tam var būt arī traucējumi.

Salas mērs kopā ar Grieķijas pareizticīgo baznīcu izveidojuši programmu iedzīvotāju piesaistei – ģimenēm, kas pārvāksies ir dzīvi uz salas, tiks maksāti 500 eiro mēnesī, kā arī tiks nodrošinātas bezmaksas naktsmītnes un pat ēdiens.