airBaltic pārvadāto pasažieru skaits turpina augt – martā kāpums par 24%

9. aprīlis, 2024

Latvijas lidsabiedrība airBaltic turpina uzrādīt pozitīvus darbības rezultātus, 2024. gada martā pārvadājot 360 700 pasažierus, kas ir par 24% vairāk nekā attiecīgajā mēnesī pērn. Ziemas sezonā, kad pieprasījums ierasti samazinās, joprojām ir vērojams stabils pārvadāto pasažieru skaits viena mēneša laikā. Martā airBaltic kopumā veica 3 600 lidojumus, kas ir par 16% vairāk nekā gadu iepriekš.

airBaltic prezidents un izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: “Martā mēs pārvadājām par gandrīz 100 tūkstošiem vairāk pasažieru nekā iepriekšējā mēnesī, apliecinot to, ka esam iecienītākā lidsabiedrība Baltijas valstīs. Vasaras sezonā mūsu klientiem esam sagatavojuši vēl nebijušu jaunu galamērķu piedāvājumu visas sezonas garumā. Līdz ar maršrutu tīkla palielināšanu mēs sagaidām lielāku pasažieru plūsmu uz un no Baltijas valstīm. Esam paplašinājuši airBaltic maršrutu tīklu Centrālajā un Dienvidaustrumeiropā, iekļaujot jaunus galamērķus un palielinot lidojumu biežumu uz citiem populāriem galamērķiem Eiropā. Jaunu galamērķu atklāšana piedāvā mūsu pasažieriem plašākas iespējas gan atpūtas, gan biznesa ceļojumiem.”

Marts, 2024* Marts, 2023** Izmaiņas
Pasažieru skaits 360 700 289 800 24%
Lidojumu skaits 3 600 3 100 16%

*Sākotnējie noapaļotie dati no airBaltic mēneša pārskatiem.

**Patiesie noapaļotie dati no airBaltic mēneša pārskatiem.

Šogad airBaltic plāno uzsākt lidojumus 18 jaunos maršrutos – astoņos no Latvijas, četros no Igaunijas, piecos no Lietuvas un vienā no Tamperes (Somija). Turklāt lidsabiedrība ir papildinājusi savu maršrutu tīklu ar septiņām jaunām valstīm Balkānu reģionā, nodrošinot klientiem plašāku ceļošanas iespēju klāstu.

Nesen airBaltic grupa paziņoja, ka 2023. gadā strādājusi ar vēsturiski lielāko peļņu 34 miljonu eiro apmērā. Pērn lidsabiedrība pārvadāja vairāk nekā 4,5 miljonus pasažieru un veica vairāk nekā 44 tūkstošus lidojumu.

airBaltic nodrošina lidojumus vairāk nekā 130 maršrutos no Rīgas, Tallinas, Viļņas, Tamperes un sezonāli no Grankanārijas, piedāvājot ērtus savienojumus lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Pilns airBaltic lidojumu saraksts un biļetes ir pieejamas uzņēmuma mājaslapā www.airbaltic.com.

airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,97% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,03%. airBaltic piedāvā ērtus savienojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Savas pastāvēšanas 28 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu un starptautiski atzītu lidsabiedrību, kas nodarbina vairāk nekā 2 500 darbinieku. airBaltic flotē ir 47 Airbus A220-300 lidmašīnas un tās flote ir viena no jaunākajām Eiropā. Lidsabiedrība ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem. Skytrax ir atzinusi airBaltic divus gadus pēc kārtas par labāko lidsabiedrību savā reģionā. Papildus tam Starptautiskā Gaisa satiksmes asociācija (IATA) piešķīrusi airBaltic Daudzveidības un iekļaujošas komandas balvu 2022.gadā. 2023. gadā tā saņēma APEX Pasažieru izvēles balvu par labāko apkalpošanu lidmašīnās Eiropā.