airBaltic pasažieru skaits jūnijā pieaudzis par 7%, rekordaugsti rādītāji Lietuvā un Igaunijā

9. jūlijs, 2024

2024. gada jūnijā Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic pārvadāja 488 200 pasažieru, kas ir par 7% vairāk nekā šajā periodā pērn. Iepriekšējā mēnesī airBaltic veica 4 400 reisu, kas ir par 5% vairāk nekā 2023. gada jūnijā. Īpaši jāizceļ, ka jūnijā sasniegti jauni pasažieru rekordi airBaltic bāzēs Lietuvā un Igaunijā, kur bijis ievērojams pieaugums attiecīgi par 15% un 11% (73 000 un 83 000 pasažieru). Tas ir visu laiku lielākais pārvadāto pasažieru skaits, kāds abās bāzēs bijis jūnija mēnesī.

airBaltic prezidents un izpilddirektors Martins Gauss (Martins Gauss): “Mēs turpinām novērot pārvadāto pasažieru skaita pieaugumu, arvien vairāk cilvēkiem izvēloties airBaltic kā savu iecienītāko lidsabiedrību. Veiksmīgos rezultātus ietekmēja vasaras lidojumu sezonas sākumā maijā atklātie 15 jaunie maršruti, tai skaitā arī uz galamērķiem Dienvidaustrumeiropā. Acīmredzams, ka mūsu pasažieri pozitīvi novērtē uzņēmuma mērķi veicināt savienojamību un sniegt plašu ceļojumu iespēju klāstu.”

“Tuvāko mēnešu laikā mēs plānojam turpināt paplašināt savu tīklu, uzsākot jaunus pop-up un regulāros reisus, turpinot darbību no mūsu sezonālās bāzes Grankanārijā, kā arī uzsākot tiešos ziemas sezonas reisus uz unikāliem jauniem galamērķiem – Madeiru, Šarm eš Šeihu, Hurgadu un Insbruku. Gaidāms, ka mūsu stratēģijas īstenošanas pasākumi veicinās mūsu pasažieru plūsmas pieaugumu Baltijas reģionā un ārpus tā,” piebilda Gauss.

Jūnijs, 2024* Jūnijs, 2023** Izmaiņas
Pasažieru skaits 488 200 454 500 +7%
Lidojumu skaits 4 400 4 200 +5%

Provizoriskie noapaļotie dati no airBaltic ikmēneša ziņojumiem.

Reālie noapaļotie dati no airBaltic mēneša ziņojumiem.

Jūnijā airBaltic darbības rezultāti joprojām bija veiksmīgi, atspoguļojot aviokompānijas apņēmību piedāvāt vislabākās savienojumu iespējas starp Baltijas valstīm un pārējo pasauli. Šogad ar 130 maršrutiem, kas ir lidsabiedrības vēsturē lielākais maršrutu skaits, un vairāk nekā 20 kodu koplietošanas partneriem airBaltic strādā, lai saviem pasažieriem nodrošinātu nevainojamu ceļojumu pieredzi.

airBaltic nodrošina lidojumus vairāk nekā 130 maršrutos no Rīgas, Tallinas, Viļņas, Tamperes un sezonāli no Grankanārijas piedāvājot ērtus savienojumus lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Pilns airBaltic lidojumu saraksts un biļetes ir pieejamas uzņēmuma mājaslapā www.airbaltic.com.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,97% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,03%. airBaltic piedāvā ērtus savienojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Savas pastāvēšanas 28 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu un starptautiski atzītu lidsabiedrību, kas nodarbina vairāk nekā 2 500 darbinieku. airBaltic flotē ir 47 Airbus A220-300 lidmašīnas un tās flote ir viena no jaunākajām Eiropā. Lidsabiedrība ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem. Skytrax ir atzinusi airBaltic trīs gadus pēc kārtas par labāko lidsabiedrību savā reģionā. Turklāt Starptautiskā Gaisa satiksmes asociācija (IATA) piešķīrusi airBaltic Daudzveidības un iekļaujošas komandas balvu 2022.gadā. 2023. gadā tā saņēma APEX Pasažieru izvēles balvu par labāko apkalpošanu lidmašīnās Eiropā. Papildus tam 2024. gadā airBaltic tika apbalvota ar PROS AI Inovatora balvu 2024 par mākslīgā intelekta izmantošanu, lai optimizētu darbību.