airBaltic un Lufthansa paziņo par sadarbības lidojumu vienošanos

16. februāris, 2021
Vācijas lidsabiedrība Lufthansa un Latvijas lidsabiedrība airBaltic uzsāk sadarbības lidojumus, kas pavērs jaunas un ērtas ceļošanas iespējas. Lufthansa no 28. marta iekļaus savus lidojumu kodus airBaltic maršrutos starp Minheni un Rīgu, kā arī Minheni un Viļņu. airBaltic klienti varēs izmantot ērtu piekļuvi Lufthansa vispasaules maršrutu tīklam. Tajā pat laikā Lufthansa pasažieriem tiks nodrošinātas plašākas ceļošanas iespējas no Minhenes uz Baltijas valstīm.

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: “Lufthansa ir nozīmīgs savienojamības nodrošinātājs pasaules līmenī, un mēs ar prieku stiprinām savu partnerību un gaisa satiksmes saites starp Baltiju, Vāciju un citām valstīm. Vācija ir viens no airBaltic lielākajiem tirgiem, un mēs ar prieku raugāmies uz šo partnerību un spēju ar to piedāvāt labākas ceļošanas iespējas pasažieriem visā pasaulē.”

Lufthansa Group lidsabiedrību partnerību vadītājs Heiko Heidušs (Heiko Heidusch) uzsver: “Mēs esam priecīgi sākt šo jauno sadarbību ar airBaltic un vēl vairāk stiprināt mūsu tīklu Baltijas valstīs, kas ir nozīmīgs tirgus gan biznesa, gan atpūtas ceļotājiem. Mēs esam atraduši ļoti uzticamu partneri – lidsabiedrību airBaltic. Kopā mēs varam piedāvāt plašākas iespējas ceļošanai uz Baltijas valstīm caur Minheni.”

airBaltic visus lidojumus veic ar modernākajām un videi draudzīgākajām Airbus A220-300 lidmašīnām, piedāvājot cenas ziņā draudzīgas un elastīgas ekonomiskās klases biļetes, kā arī pilna apjoma biznesa klases pakalpojumu.

Šobrīd airBaltic veic tiešos lidojumus no Rīgas, Tallinas un Viļņas uz dažādiem Eiropas biznesa centriem un tranzītmezgliem. Ar pilnu airBaltic lidojumu sarakstu iespējams iepazīties uzņēmuma mājaslapā www.airbaltic.com.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) ir viena no punktuālākajām lidsabiedrībām pasaulē, kas savieno Baltijas reģionu ar vairāk nekā 70 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS. airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 96,14% akciju, bet Larsam Tūsenam ar viņam pilnībā piederošu SIA Aircraft Leasing 1 pieder 3,86%. airBaltic veic lidojumus ar 25 Airbus A220-300 lidmašīnām. airBaltic ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem, pateicoties veiksmīgai uzņēmējdarbības restrukturizēšanai. Skytrax airBaltic piešķīrusi piecu zvaigžņu vērtējumu par ieviestajiem Covid-19 drošības pasākumiem. Papildus tam lidsabiedrību drošības, piedāvājuma un Covid-19 novērtēšanas aģentūra Airlineratings.com iekļāvusi airBaltic starp TOP 20 pasaules aviokompānijām, kas visveiksmīgāk īstenojušas Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumus. 2017. gadā lidsabiedrība saņēma CAPA apbalvojumu kā gada reģionālā lidsabiedrība, bet 2018. un 2019. gadā airBaltic tika apbalvota ar ATW Tirgus līdera balvu. 2019. gadā airBaltic saņēma Airline Strategy Nozares līderības balvu (Sector Leadership Award).

Par Lufthansa Group īsumā:

Lufthansa Group ir aviācijas grupa ar darbību visā pasaulē. Ar 135 353 darbiniekiem Lufthansa Group 2019. finanšu gadā strādāja ar 36,424 miljonu eiro ienākumiem. Lufthansa Group veido uzņēmumi Network Airlines, Eurowings un Aviation Services. Aviation Services aptver loģistiku, MRO pakalpojumus, ēdināšanas pakalpojumus, kā arī papildu uzņēmējdarbības un grupas funkcijas. Grupas funkcijas ietver arī Lufthansa AirPlus, Lufthansa Aviation Training un IT uzņēmumus. Visiem šiem segmentiem ir vadošās pozīcijas to attiecīgajos tirgos.