Engures ezera dabas taka (5 km)

18. aprīlis, 2021

Dodies dabā skatīt Latviju. Šoreiz apskatīsim Engures ezera dabas takas maršrutu. Atrašanās vietas attālums no Rīgas, ap 90 km. Maršruts ir apļveida un sākums paredzēts no auto stāvlaukuma. Šis ir krāšņs un brīnišķīgs maršruts redzot ne tikai dabas daudzveidību, bet arī sastopot trušus, savvaļas govis un zirgus. Iespējams uzkāpt skatu tornī un skatīt dažādo putnu daudzveidību. Atpakaļceļā dodies pa orhideju taku. Orhideju dzimtas augi zied tikai no maija līdz jūlijam, visticamāk šajā laikā maršruts liksies vēl brīnišķīgāks.

Engures ezera dabas parks dibināts 1998.g. un tajā iekļauts Engures ezers ar apkārtējo teritoriju, jūras piekrastes posmā no Engures līdz Mērsragam. Engures ezera dabas parks sniedz iespēju iepazīt daudzas Latvijas dabas vērtības un arī aktīvi atpūsties. Pēc augu un putnu sugu daudzveidības parks ir viena no bagātākajām teritorijām Latvijā. Šeit ligzdo 186 putnu sugas, no kurām 44 ir Eiropā apdraudētas. Vērojot putnus no ezera krastā skatu torņa, pastaigājoties pa Orhideju taku un skatoties savvaļas govju un zirgu nesteidzīgās pastaigas, spēsiet labāk saprast dabā notiekošo un atklāt daudz jauna un interesanta.

Engures ezera dabas taka

ATRAŠANĀS VIETA: Pie Engures ezera (~90km no Rīgas)

NOKĻŪŠANA: ar auto (ir stāvlaukums pie dabas takas sākuma)

GARUMS: 5 km (apļveida)

SEGUMS: pārsvarā meža takas, laipas, zemes ceļš

GRŪTĪBU PAKĀPE: viegls

KOORDINĀTES SĀKUMPUNKTAM:

Maršruta .gpx fails ir lejupielādējams ŠEIT

engures ezera dabas taka

Ja Tev vēl nav bijusi pieredze ar .gpx failiem, tad uzzini, kā tos lietot un atvērt

Sekojiet līdzi  TravelFree.lv lapai arī sociālajā tīklā Facebook, kā arī šad tad ielieku kādu bildi @Instragram

PIEZĪMES:

Šis pastaigu maršruts nav grūts, tāpēc noteikti izejams ikvienam. Maršruts ļoti skaists, gan turpceļā satiekot savvaļas govis un zirgus un apskatot putnu daudzveidību no skatu torņa. Atpakaļceļā maršruts pa mežu orhideju takā. Maršruts tika noiets 2021.g. 17. aprīlī. Pievērs uzmanību, ka Engures ezera dabas parks atvērts apmeklētājiem no 15. aprīļa līdz 31. oktobrim! UZMANĪBU savvaļas dzīvnieku aploks ir pieslēgts elektriskajam ganam, esiet uzmanīgi un neskarieties pie tievās, apaļās stieples! Lai sastaptu mazāk ļaudis un būtu gandrīz vienatnē ar dabu un apkārtējiem dzīvniekiem dodies pie dabas no rīta vai darba dienās. Dodoties dabā, atceries – ko atnesi, to aiznes.

 

⇒⇒ Ja tev patīk manis veidotais saturs, tad Tev ir iespēja mani atbalstītŠEIT ir LINKS, uz kura uzspiežot, vari sniegt atbalstu. Paldies!

Tev patīk pastaigas un jauni, interesanti maršruti? Ieskaties arī citos pārgājiena maršrutos: https://travelfree.lv/kategorija/pargajienu-marsruti/

 

Pārgājiena maršruta attēlus vari apskatīt zemāk: