Iepazīsti LATGALI – sākas piedzīvojums «Latgales Pārgājienu dienas 2023»

20. aprīlis, 2023

Pērn Latgalē tika pabeigta garo pārgājienu maršruta “Ezertaka” marķēšana, un pašlaik katram interesentam jebkurā laikā ir iespēja doties pastaigās pa Latgali apmēram 1107 kilometru garumā, sekojot balti-zaļi-baltām norādēm uz dabas objektiem un ceļa zīmēm. Savukārt šogad pārgājienu entuziasti tiek aicināti iesaistīties aizraujošā piedzīvojumā – astoņos pārgājienos astoņās vietās Latgales reģionā.

Latgales Tūrisma asociācija šogad aizsāk jaunu pasākumu ciklu – Latgales Pārgājienu dienas. Aktīvo pārgājienu entuziasti un arī mierīgās soļošanas piekritēji tiek aicināti piedalīties septiņos pārgājienos septiņās vietās Latgales reģionā.

Kopā tiks iepazīti dažādi “Ezertakas” posmi, ar zinošiem stāstniekiem uzzināsi interesantus faktus par maršruta posmos esošajiem vides un cilvēku radītiem objektiem, baudīsi Latgales mierpilno dabu un svaigo gaisu.

Visos pārgājienos būs arī vairāki grupu vadītāji, dalībniekiem tiks nodrošināta iespēja izmantot bezmaksas transportu starp starta un finiša punktiem. Dalība pārgājienos ir bezmaksas, atsevišķos gadījumos būs iespēja iegādāties siltas pusdienas.

Pārgājieni paredzēti:

  • 20. maijs Ludzas novads: Pildas–Nirzas ezers, maršruta garums apmēram 26 kilometri;
  • 28. maijs Balvu novads: Balkanu kalni–Baltinava, maršruta garums apmēram 25 kilometri;
  • 11. jūnijs Augšdaugavas novads: Zemgale: Medumi, maršruta garums apmēram 20 kilometri;
  • 17. jūnijs Rēzekne un tuvējā apkārtne: Kovšu–Rāznas ezers, maršruta garums apmēram 22 kilometri;
  • 22. jūlijs Preiļu novads: Pelēču ezera taka-Geļenovas parks, maršruta garums apmēram 19 kilometri;
  • 30. jūlijs Rēzeknes novads: Teirumnīku purva taka–Īdeņa, maršruta garums apmēram 17 kilometri;
  • 19. augusts Ludzas novads: Pasiene–Vecslabada, maršruta garums apmēram 26 kilometri.

Reģistrācija pirmajam pārgājienam pieejama, klikšķinot šeit. Detalizētāka informācija par katru pārgājienu posmu tikšanās vietu un laiku tiks izsūtīta nedēļu pirms pasākuma uz e-pastu, kuru dalībnieki būs norādījuši reģistrējoties. Dalībnieku skaits ierobežots.

Pagājušajā gadā Latgalē tika pabeigta Garo pārgājienu maršruta “Ezertaka” marķēšana, un katram interesentam apmēram 1107 km garumā ir iespēja doties pastaigās pa Latgali. Taka ir sadalīta deviņos garajos posmos, kuru iziešana aizņem vairākas dienas, un 46 īsākos posmos, kurus var iziet arī vienas dienas laikā. “Ezertakas” maršruts ir apskatāms Google maps kartē. Gājēju ērtībai kartē pievienoti arī maršruta tuvumā esošie apskates objekti, naktsmītnes, peldvietas, kā arī pārtikas veikali un aptiekas. “Ezertakas” marķējums dabā ir atzīmes uz dabas objektiem (kokiem, akmeņiem) un ceļa zīmēm balti-zaļi-baltā krāsā.