Pabeigta garo pārgājienu maršruta “Ezertaka” marķēšana

22. augusts, 2022

Latvija ir kļuvusi par vēl vienu garo pārgājienu maršrutu bagātāka – Latgales “Ezertaka” apmēram 1070 kilometru garumā ir nomarķēta un bez maksas pieejama katram, kuru aizrauj dažādu distanču pārgājieni.

Daudziem Latgale asociējas ar zilo ezeru zemi un ne velti, jo visā reģionā ir apmēram 1200 dažādu ezeru, kā arī vēl cita veida ūdenstilpnes. Tieši ezeru dēļ arī tika izvēlēts garo pārgājienu maršruta nosaukums “Ezertaka”, kas, savukārt, latgaliski ir “Azaru styga”. Maršrutu veidoja un attīstīja Latgales Tūrisma asociācija, tomēr par sākotnējo ideju un drosmi ķerties pie tik vērienīga projekta īstenošanas, Latgales Tūrisma asociācija sirsnīgi pateicas Vidzemes Augstskolas pasniedzējai Ivetai Druvai-Druvaskalnei un studentei Amandai Valterei. “Ezertaka” ir arī viens no trim šāda veida maršrutiem Latvijā, kurus līdz šim citos novados ir īstenojusi lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs”. Tādēļ tagad pārgājienu entuziastiem ir iespēja doties īsākas un garākas distances pārgājienos ejot pa “Jūrtaku”, “Mežtaku” un “Ezertaku”.

Maršruta trases shematiskais zīmējums veidots kā astotnieks jeb bezgalības zīme ar krustošanās vietu Rāznas ezera apkārtnē. Kopumā Ezertakas maršrutā ir sastopami 134 ezeri un citas ūdenstilpnes. Maršruts ietver vienu no dziļākajiem ezeriem Latvijā – Geraņimovas-Ildzas (46m), Lielā Gusena (38m) un Ormijas ezeri (43m) Krāslavas pusē, Riču (Latvijas pusē – 39,7m) un Sventes (38m) ezeri Augšdaugavas novadā. Arī Latvijas lielākie ezeri – Rāznas (pēc ūdens tilpuma) un Lubāns (pēc platības) iekļaujas “Ezertakā”. Maršruts iet arī gar salām bagātāko Latvijas ezeru – Ežezeru. Kājāmgājējiem vasarā būs iespēja veldzēties vienos no dzidrākajiem Latvijas ezeriem – Sventes (caurredzamība 7,5m) un Medumu ezeros (5,2m) Augšdaugavas novadā.

“Ezertakas” maršruts ir ērti apskatāms Google maps kartē. Gājēju ērtībai kartē pievienoti arī maršruta tuvumā esošie apskates objekti, naktsmītnes, peldvietas, kā arī pārtikas veikali un aptiekas. Tāpat atsevišķs kartes slānis ir Dagdas Tūrisma centra veidotais Latgales baznīcu apkopojums.

Noslēdzot marķēšanas posmu, tiek domāts arī par nākamajiem “Ezertakas” pilnveides posmiem, tostarp infrastruktūras uzlabojumiem un mārketinga aktivitātēm.

Ja redzat, ka kādā maršruta posmā trūkst marķējuma vai arī tas ir bojāts, lūdzu, rakstiet mums uz e-pastu [email protected] un  mēs iespējami drīz centīsimies maršrutu uzlabot.