Post

Jūrmalnieki posmā Ķemeri-Rīga-Ķemeri ar vilcienu var braukt par brīvu

6. decembris, 2023

No šodienas Jūrmalā deklarētie iedzīvotāji ar derīgu Jūrmalas iedzīvotāja karti var sākt izmantot bezmaksas braucienus ar vilcienu jebkurā maršrutā dzelzceļa posmā Ķemeri-Rīga-Ķemeri, informē pašvaldība.

Divas bezmaksas biļetes dienā pieejamas tiem Jūrmalā deklarētajiem iedzīvotājiem, kuriem ir noformēta Jūrmalas iedzīvotāja karte vai Jūrmalas skolēna apliecība.

Lai izmantotu bezmaksas braucienus, dzīvesvietai Jūrmalā jābūt deklarētai uz esošā gada 1.janvāra plkst.00.00. Ja 2023.gadā dzīvesvieta nav deklarēta Jūrmalā, tad, lai brauktu vilcienā bez maksas 2024.gadā, deklarēšanās Jūrmalā jāveic līdz 2023.gada 31.decembra dienas beigām, un tādā gadījumā bezmaksas braucienus varēs izmantot no 7.janvāra.

Pirms katra brauciena ir jānoformē bezmaksas biļete, noformēt vilcienā to nevarēs. Bezmaksas biļeti var noformēt vai nu elektroniski (vilciena pasažieru pārvadātāja “Vivi” tīmekļa vietnē vivi.lv, mobilajā lietotnē “Vivi Latvija”), vai Jūrmalas dzelzceļa staciju kasēs.

Bezmaksas biļete vilcienā ir obligāti jāreģistrē pie konduktora kontroliera – ja trīs reizes pēc kārtas tas netiks izdarīts, bezmaksas braucieni tiks bloķēti uz 120 dienām. Šāds nosacījums ieviests, lai pašvaldība varētu veikt precīzus norēķinus par braucieniem ar AS “Pasažieru vilciens”, kas veic vilciena pasažieru pārvadājumus ar zīmolu “Vivi”.

 

Avots: LETA