Martā pa dzelzceļu pārvadāts šogad lielākais pasažieru skaits; vilcienu precizitāte pārsniedz 98,4%

5. aprīlis, 2024

Šī gada martā vilcienu satiksmi kopumā izmantojuši 1 471 784 pasažieri, kas ir par 119 878 pasažieriem jeb 8,9% vairāk nekā 2023. gada martā, kad vilcienu savām gaitām izvēlējās 1 351 906 pasažieri. Tāpat martā pārvadāti vairāk pasažieru nekā šogad janvārī un februārī. Savukārt, pieturoties pie risku samazināšanas plāna, otro mēnesi pēc kārtas izdevies nodrošināt vilcienu precizitāti augstajā iepriekšējo gadu līmenī, informē “Vivi” Komunikācijas un mārketinga daļas vadītājs Edgars Butāns.

Martā otro mēnesi pēc kārtas “Vivi” izdevies izpildīt laikā vairāk nekā 98,4% reisu, kas uzskatāms par ļoti augstu precizitātes rādītāju un pat pārsniedz 2023. gada kopējo vilcienu precizitāti. Kustības grafika ievērošanas pamatā ir stingra pieturēšanās pie uzņēmuma izstrādātā risku samazināšanas plāna, kas paredz ne tikai skaidru rīcību saistībā ar jauno elektrovilcienu ieviešanu satiksmē, bet arī savlaicīgu reaģēšanu situācijās, kas var ietekmēt vilcienu kustību kopumā.

“Pateicoties ciešajai sadarbībai gan ar ražotāju “Škoda Vagonka”, gan arī ar AS “Latvijas dzelzceļš” kolēģiem, mums ir izdevies atjaunot vilcienu kustības precizitāti līmenī, kādu mūsu pasažieri ir baudījuši visus iepriekšējos gadus. Turklāt esam to panākuši, divas trešdaļas no visiem reisiem elektrificētajās līnijās izpildot ar jaunajiem elektrovilcieniem. Tas nozīmē, ka esam uz pareizā ceļa, ko apstiprina arī mūsu pasažieri, arvien vairāk dodot priekšroku tieši vilcienam kā ikdienas pārvietošanās līdzeklim,” norāda AS “Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētājs Raitis Nešpors.

Šobrīd AS “Pasažieru vilciens” no ražotāja “Škoda Vagonka” ir saņēmusi 19 jaunos elektrovilcienus, no kuriem 17 ir pieejami pasažieru pārvadājumiem, ar vienu vilcienu tiek veikti dinamiskie testi, savukārt viens sastāvs atrodas plānotajā apkopē. Arī turpmāk jauno elektrovilcienu ieviešana satiksmē tiks veikta pakāpeniski, iepriekš rūpīgi pārliecinoties par vilcienu uzticamību dinamiskajās pārbaudēs bez pasažieru klātbūtnes.

AS “Pasažieru vilciens” ir Baltijā lielākais pasažieru pārvadātājs pa dzelzceļu, 2023. gadā pārvadājot par 4,243 miljoniem pasažieru vairāk, nekā to minētajā pārskata periodā iespējuši Igaunijas un Lietuvas pārvadātāji kopā. Kopš 2021. gada uzņēmuma pārvadāto pasažieru skaits ir pieaudzis par 52%. Turklāt uzņēmuma pārvadājumu precizitāte ikgadēji ir visaugstākā starp visām Eiropas savienības valstīm, kur vilcienu reisi tiek vidēji izpildīti ar 88% punktualitāti.

“Vivi” ir vilciena pasažieru pārvadājumu zīmols, kas pieder AS “Pasažieru vilciens”.

AS “Pasažieru vilciens” veic vilciena pasažieru pārvadājumus ar zīmolu “Vivi”, sniedz ritošā sastāva remonta pakalpojumus un nodrošina komercreisu servisu. AS “Pasažieru vilciens” ir dibināta 2001. gadā, 2023. gadā uzsākta pasažieru pārvadājumu modernizācija, ieviests jauns pasažieru apkalpošanas standarts un vilciena pasažieru pārvadājumu zīmols “Vivi”. 2023. gadā tika pārvadāti 17,1 miljons pasažieru, 98,36% reisu izpildot precīzi pēc vilcienu kursēšanas grafika. Uzņēmums nodarbina vairāk nekā 950 darbinieku.