No 15. novembra autovadītājiem jauns ceļš uz / no lidostas “Rīga”

10. novembris, 2022

No 15. novembra būtiski mainīsies piebraukšana lidostai “Rīga”: sākot no krustojuma ar Ziemeļu un Dzirnieku ielu auto satiksme no pašlaik izmantotā P133 ceļa tiks novirzīta uz jauno “Rail Baltica” projekta ietvaros izbūvēto ceļu L1.

Turpmāk autovadītājiem, kuri vēlēsies no Rīgas nokļūt lidostā, regulējamajā P133 krustojumā ar Ziemeļu un Dzirnieku ielu būs jābrauc nevis taisni, bet gan diagonāli pa labi un tālāk pa 840 metru garo jaunizbūvēto ceļa posmu. Šis posms noslēdzas pie lidostas, kur autovadītāji varēs izvēlēties tālāko ceļu – iebraukšanu īstermiņa autostāvvietā P1 vai piebraukšanu lidostas terminālim.

Saglabājot lokveida kustību, atpakaļceļš Rīgas virzienā gan no termināļa piebrauktuves, gan īstermiņa autostāvvietas vedīs pa pagaidu ceļu cauri P1 autostāvvietai un tad atpakaļ Rīgas virzienā pa jaunā ceļa pretējo braukšanas joslu. Netālu no krustojuma jaunais ceļš atkal pieslēdzas ceļam P133.

Atļautais maksimālais braukšanas ātrums uz jaunā autoceļa būs 50 km/h. Savukārt lidostas tiešā tuvumā arī turpmāk būs ātruma ierobežošanas zona ar atļauto maksimālo braukšanas ātrumu 30km/h.

Aicinām autovadītājus būt uzmanīgiem un sekot ceļa norādēm!

Ceļš L1 ir pirmais posms topošajā piebraucamo ceļu sistēmā, kas nākotnē nodrošinās piekļuvi gan lidostas “Rīga” terminālim, gan “Rail Baltica” dzelzceļa stacijai.