No Liepājas līdz Bernātiem būvē gājēju un velo ceļu

15. aprīlis, 2024

Gar valsts galveno autoceļu Liepāja–Lietuvas robeža (Rucava) (A11) posmā no Liepājas administratīvās robežas līdz Bernātiem (10,42.–20,09. km) sāk būvēt gājēju un velobraucēju infrastruktūru, informēja VSIA “Latvijas Valsts ceļi” (LVC). Darbus plānots pabeigt līdz šī gada septembra beigām.

Būvniecība noritēs ceļa nodalījuma joslā, bet darbu zonās uz autoceļa A11 būs atsevišķi luksoforu posmi, kā arī satiksme tiks regulēta ar ceļazīmēm un maksimālais braukšanas ātrums tiks ierobežots līdz 70 un 50 km/h.

Apvienoto gājēju un velo ceļu būvēs šosejas A11 labajā pusē, un tas būs atdalīts no brauktuves. 2,5 metrus platais ceļš būs ar asfaltbetona segumu.

Darbu sāks ceļa nodalījuma joslā, atbrīvojot trasi no kokiem un krūmiem. Dienvidkurzemes novada pašvaldība būvniecības ieceri, tai skaitā koku un krūmu ciršanu, saskaņojusi 2023. gada 17. aprīlī.

Visā 10 kilometru posmā paredzēts izcirst 220 kokus, to skaitā 11 augļu kokus, kā arī krūmus 419 metru garumā.

Gājēju un velobraucēju infrastruktūras izbūvei bija nepieciešams atsavināt 24 zemes gabalu daļas. Tāpat projektēšanas laikā ir konstatēts, ka ceļa zemes nodalījuma joslā atsevišķās vietās bez saskaņojuma ir izbūvēti žogi un citi labiekārtojuma elementi, kas būvdarbu laikā tiks demontēti.

Darbus veiks SIA “CTB” par līgumcenu 2 289 009 eiro (ar PVN), būvuzraudzību nodrošina SIA “Ceļu inženieri”, projekta autors – SIA “Projekts 3”. Gājēju un velobraucēju infrastruktūras būvdarbus Liepājas administratīvās teritorijas robežās, tai skaitā gar valsts galveno autoceļu A11, pasūtīs Liepājas pašvaldība.

 

Avots: LSM.LV