Pārgājiena maršruts: Baldones stāstu takas (15 km)

5. marts, 2021

Dodies dabā skatīt Latviju. Šoreiz apskatīsim maršrutu Baldonē – Baldones stāstu takas. Baldone ir pavisam netālu no Rīgas, tikai 35 km attālumā. Maršrutu iespējams sākt no jebkura punkta, jo tas ir apļveida. Pats maršrutu sāku Baldonē, pie sēravota.

Baldone visplašāk pazīstama pateicoties dziednieciskajiem resursiem – ārstnieciskajām dūņām un minerālūdens avotiem, kas līdz 20. gadsimta beigām Baldones teritorijā sekmējuši kūrorta uzplaukumu. Baldoni ieskauj meži un nelieli pauguri, piemēram,  visaugstākais ir Riekstukalns, kur atrodas unikāls zinātniskais objekts – Astrofizikas observatorija ar Baltijā lielāko Šmita sistēmas teleskopu. Turpat līdzās atrodas slēpošanas bāze „Riekstukalns”, kas Baldoni padara par slēpošanas un snovborda trasēm bagātāko vietu Latvijā. Vasarā tur ir pieejamas vasaras atrakcijas. Maršruts ietver 16 tūrisma objektus, kā piemēram, Baldones sēravots, Mercendarbes muiža un aleja, Liliju ezers, Baldones observatorija, Riekstukalna tornis un Baldones kalni, Baltā pils.

Baldones stāstu takas

ATRAŠANĀS VIETA: Baldone (tikai 35 km no Rīgas)

NOKĻŪŠANA: ar auto vai sabiedrisko autobusu

GARUMS: 14 – 15 km (apļveida)

SEGUMS: meža takas, zemes ceļi, asfalts

GRŪTĪBU PAKĀPE: viegls

KOORDINĀTES SĀKUMPUNKTAM (Ķirzaciņa, Baldones sēravots):

Maršruta .gpx fails ir lejupielādējams ŠEIT

baldones stāstu takas maršruts

Ja Tev vēl nav bijusi pieredze ar .gpx failiem, tad uzzini, kā tos lietot un atvērt

Sekojiet līdzi  TravelFree.lv lapai arī sociālajā tīklā Facebook, kā arī @Instragram

PIEZĪMES:

Šis maršruts nav grūts, tāpēc noteikti izejams ikvienam. Taka pārsvarā vijas caur jauktu koku mežu, tāpēc patiks dabas un klusuma mīļotājiem. Maršruts tika noiets 2020.g. 7. jūnijā. Šīs skaistās takas noteikti ir baudāmas ikvienā no četriem gadalaikiem. Mitrākā laikā vairāki takas posmi var būt dubļaini.

 

⇒⇒ Ja tev patīk manis veidotais saturs, tad Tev ir iespēja mani atbalstīt. ŠEIT ir LINKS, uz kura uzspiežot, vari sniegt atbalstu. Paldies!

Tev patīk pastaigas un jauni, interesanti maršruti? Ieskaties arī citos pārgājiena maršrutos: https://travelfree.lv/kategorija/pargajienu-marsruti/

 

Pārgājiena maršruta attēlus vari apskatīt zemāk: