Pārgājiena maršruts “Bolderāja. Buļļu kāpas. Baltā kāpa” (~22 km)

29. aprīlis, 2024

Dodies dabā skatīt Latviju. Šoreiz apskatīsim maršrutu Rīgā – “Bolderāja. Buļļu kāpas. Baltā kāpa.” Attālums no Rīgas centra ap 12 km. Sākumpunkts man pašam personīgi bija Bolderājas Viada uzpildes stacija, kur iespējams nokļūt ar Rīgas satiksmes 3. autobusu – pietura “Silitāku iela” (ap 30 min. brauciens no Rīgas centra) vai auto (iespējams novietot netālu no uzpildes stacijas). Sākumpunkts ir atkarīgs no katra paša, jo maršruts ir apļveida un iespējams sākt no jebkura punkta. Ja vēlies saelpoties mežu svaigo gaisu un likt kājām nedaudz sajust slodzi, tad šis pārgājiena maršruts būs domāts tieši Tev.

MARŠRUTS

Maršruts nav tas pats īsākais, tāpēc noteikti ieplāno pilnu dienu, lai dotos skaistā pārgājienā. Maršruts nav ļoti grūts, bet vēlama neliela fiziska sagatavotība. Maršruts sākumā ved no Bolderājas uz Bolderājas karjeru. Tā ir mākslīga ūdenskrātuve. Šeit tika iegūtas smalkgraudainas kvarca-laukšpata smiltis, kuras tika izmantotas silikātķieģeļu ražošanai. Tagad karjers kļuvis par iecienītu atpūtas vietu, jo tur ir smilšainas pludmales un dzidrs ūdens. Dodoties tālāk nokļūsi līdz Bumbu kalniņam, kur atrodas vienīgais mūsdienu Rīgas ugunsnovērošanas tornis. Šī vieta ir zīmīga arī Latvijas vēsturē. Bermontiādes laikā 1919. gada novembrī šeit atradās Krišjāņa Berķa vadītais Latgales divīzijas komandpunkts. Tālāk maršruts ved pa priežu mežiem, kur diezgan bieži būs saskatāmas Buļļu kāpas. Vēlāk nonākot pie Lielupes Baltās kāpas, tā ir lieliska vieta ilgākai pauzei, lai atjaunotu enerģiju un izbaudītu lielisko skatu. Vārnukrogs un priežu meži ar līku-loču taciņām. Pārgājiena nobeigumā Bolderājas karjers un Bolderāja.

Pārgājiena maršruts “Bolderāja. Buļļu kāpas. Baltā kāpa”

ATRAŠANĀS VIETA: Bolderāja, Rīga (~12 km no Rīgas centra)

NOKĻŪŠANA: ar auto vai Rīgas satiksmes autobusu (Kā piemēram, 3. autobuss, saraksts: https://www.rigassatiksme.lv)

GARUMS: ~22 km (apļveida)

SEGUMS: meža takas, zemes ceļi, smiltis

GRŪTĪBU PAKĀPE: vidējs

KARTE:

Maršruta .gpx fails ir lejupielādējams >>ŠEIT<<

 

Ja Tev vēl nav bijusi pieredze ar .gpx failiem, tad uzzini, kā tos lietot un atvērt

 

Sekojiet līdzi  TravelFree.lv lapai arī sociālajā tīklā Facebook, kā arī šad tad ielieku kādu bildi @Instragram

PIEZĪMES:

Šis maršruts nav pārāk sarežģīts, tāpēc noteikti iesakāms, kuriem ir vismaz neliela fiziskā sagatavotība. Maršruts tika noiets 2024.g. 28. aprīlī. Šī maršruta takas, meži noteikti ir baudāmi ikvienā no gadalaikiem. Īpaši piemērots vasarā, kad iespēja nopeldēties kādā no ūdenstilpnēm. Dodoties dabā, atceries – ko atnesi, to aiznes!

 

⇒⇒ Ja tev patīk manis veidotais saturs un noder šis pārgājiena maršruts, tad Tev ir iespēja mani atbalstīt noziedojot PayPal vai BuyMeACoffee. Nospiežot uz linka, vari sniegt atbalstu. Paldies!

Tev patīk pastaigas un jauni, interesanti maršruti? Ieskaties arī citos pārgājiena maršrutos: https://travelfree.lv/kategorija/pargajienu-marsruti/

 

Pārgājiena maršruta attēlus vari apskatīt zemāk: