Pārgājiena maršruts: Daugavgrīvas sala (~27 km)

24. augusts, 2021

Dodies dabā skatīt Latviju. Šoreiz apskatīsim maršrutu Rīgā – Daugavgrīvas sala jeb Buļļu sala. Attālums no Rīgas centra ap 15 km, tā kā tikai ap 20 min. brauciens ar auto vai 30 min. brauciens ar sabiedrisko autobusu un būsi jau maršruta sākumpunktā, ja dodies no galvaspilsētas centra. Sākumpunkts ir 3. autobusa galapietura Daugavgrīvā (Valentīna Pikuļa aleja) vai 50 m attālā bezmaksas stāvvieta, ja dodies ar auto, bet tas ir atkarīgs no paša, jo maršruts ir apļveida un iespējams sākt no jebkura punkta.

Buļļu jeb Daugavgrīvas sala ir sala starp Rīgas jūras līci un Buļļupi pie Daugavas un Lielupes ietekas jūrā. Tā ir lielākā sala Latvijā. Administratīvi ietilpst Rīgas pilsētā un uz tās izvietojušās Daugavgrīvas (austrumos), Rītabuļļu (vidusdaļā) un Vakarbuļļu (rietumos) pilsētas daļas.

Buļļu apkaime vēsturiski veidojusies uz Buļļu muižas zemes, kas pirmo reizi rakstos minēta 1495. gadā. Sākotnēji uz šīs muižas zemes bijuši zvejnieku ciemi Rītabuļļi (Bullēni) un Vakarbuļļi (Buļļugals). Savukārt salas nosaukumus “Rītabuļļi” un “Vakarbuļļi” devuši vecie zvejnieki, jo no rīta saule ir Rītabuļļu, bet vakarā Vakarbuļļu pusē.

Sala izveidojusies 1755.—1757. gados, Lielupei pavasara palos pārraujot šauro un garo no Kauguriem līdz Vecāķiem akumulatīvo strēli un izveidojot jaunu ieteku līcī. Līdz tam Lielupe ietecēja Daugavā pa tagadējo Buļļupi. Jau 1709. un arī 1759. gadā Lielupe izveidoja pārrāvumu starp Rītabuļļiem un Daugavgrīvu (tagadējā Ziemeļupe), bet tā aizsērēja un tika daļēji aizbērta. Izveidojot tagadējo ieteku līcī, Lielupe divās daļās sadalīja Buļļu muižu (Bullenhof), no kuras cēlies viens no salas nosaukumiem.

Ja domā par kādu netālu maršrutu Rīgā, tad doties pastaigā pa Daugavgrīvas salu noteikti ir lielisks variants. Priežu meži šajā maršrutā noteikti netrūks. Dodoties tiem cauri varēsi aplūkot Rītabuļļus, raudzīties tēlnieka Paula Jaunzema skulptūru parku, kur var satikt viņu pašu un dzirdēt stāstus par darbiem, Lielupes ieteku jūrā, piejūras nocietinājumus, Daugavgrīvas bāku, Rietumu molu utt. Dodies baudīt Latvijas dabu!

Pārgājiena maršruts Daugavgrīvas sala

ATRAŠANĀS VIETA: Daugavgrīva (~15 km no Rīgas centra)

NOKĻŪŠANA: ar auto vai sabiedrisko transportu (3. autobuss, saraksts: rigassatiksme.lv)

GARUMS: 27 km (apļveida)

SEGUMS: meža takas, smiltis, kāpas, zemes ceļi, asfalts, bruģis

GRŪTĪBU PAKĀPE: viegls/vidējs

KOORDINĀTES KARTEI:

Maršruta .gpx fails ir lejupielādējams ŠEIT

pārgājiena maršruts pa daugavgrīvu

Ja Tev vēl nav bijusi pieredze ar .gpx failiem, tad uzzini, kā tos lietot un atvērt

Sekojiet līdzi  TravelFree.lv lapai arī sociālajā tīklā Facebook, kā arī šad tad ielieku kādu bildi @Instragram

PIEZĪMES:

Šis maršruts ir samērā viegls bez lielām reljefa izmaiņām, tāpēc noteikti iesakāms ikvienam. Maršruts tika noiets 2021.g. 21. augustā. Šī maršruta takas, meži noteikti ir baudāmi ikvienā no gadalaikiempavasarī, vasarā un rudenī. Dodoties dabā, atceries – ko atnesi, to aiznes!

 

⇒⇒ Ja tev patīk manis veidotais saturs, tad Tev ir iespēja mani atbalstītŠEIT ir LINKS, uz kura uzspiežot, vari sniegt atbalstu. Paldies!

Tev patīk pastaigas un jauni, interesanti maršruti? Ieskaties arī citos pārgājiena maršrutos: https://travelfree.lv/kategorija/pargajienu-marsruti/

 

Pārgājiena maršruta attēlus vari apskatīt zemāk: