Pārgājiena maršruts gar ROJU (17 km)

31. marts, 2021

Dodies dabā skatīt Latviju. Šoreiz apskatīsim maršrutu Rojā, gar Rojas upi. Rojas attālums no Rīgas, ap 130 km. Maršrutu iespējams sākt no jebkura punkta, jo tas ir apļveida.

Pārgājiena maršruts noteikti nav domāts, ja dodies meklēt iežus un alas. Dodoties uz Roju no Rīgas, turpceļā vai atpakaļceļā vari iekļaut, piemēram, apskatīt Kaltenes Kalvas (1.6 km skaists maršruts netālu no Rojas) vai Engures dabas parku. Šis pārgājiena maršruts sniedz lielisku pastaigu pa priežu mežiem. Rojas upes stāvos krastus ieskauj pirmatnīgs mežs, kur mežsaimnieciskas aktivitātes nav notikušas jau simts gadus. Tie ir bioloģiski veci, ar augiem un dzīvniekiem bagāti meži, kādi Latvijā ir reti sastopami. Marķēta ar speciālām norādēm – dzeltens aplis 2 km, zils aplis – 7 km, sarkans aplis – 15 km maršruts. Braucot ar velo, ņemiet vērā, ka atsevišķos posmos maršruts var būt grūti izbraucams irdeno smilšu dēļ. Gar upi ierīkotas vairākas atpūtas vietas ar soliem, galdiem, labierīcībām, šūpolēm, vingrošanas konstrukcijām, atkritumu urnām, kā arī ugunskura un telšu vietām. Pie atpūtas vietām Žocenē un Rojā ir izveidotas arī laivu piestātnes.

Pārgājiena maršruts gar ROJU

ATRAŠANĀS VIETA: Roja (130 km no Rīgas)

NOKĻŪŠANA: ar auto vai sabiedrisko transportu (autobuss)

GARUMS: 17.5 km (apļveida)

SEGUMS: pārsvarā meža takas, zemes ceļi, asfalts

GRŪTĪBU PAKĀPE: viegls

KOORDINĀTES SĀKUMPUNKTAM:

Maršruta .gpx fails ir lejupielādējams ŠEIT

pārgājiena maršruts gar roju

Ja Tev vēl nav bijusi pieredze ar .gpx failiem, tad uzzini, kā tos lietot un atvērt

Sekojiet līdzi  TravelFree.lv lapai arī sociālajā tīklā Facebook, kā arī šad tad ielieku kādu bildi @Instragram

PIEZĪMES:

Šis maršruts nav grūts, tāpēc noteikti izejams ikvienam. Maršruta takas mežos pārsvarā vijas caur priežu mežu, tāpēc patiks dabas un klusuma mīļotājiem, jo nebūs daudz cilvēku. Maršruts tika noiets 2021.g. 27. martā. Šīs skaistās takas noteikti ir baudāmas ikvienā no četriem gadalaikiem.

 

⇒⇒ Ja tev patīk manis veidotais saturs, tad Tev ir iespēja mani atbalstīt. ŠEIT ir LINKS, uz kura uzspiežot, vari sniegt atbalstu. Paldies!

Tev patīk pastaigas un jauni, interesanti maršruti? Ieskaties arī citos pārgājiena maršrutos: https://travelfree.lv/kategorija/pargajienu-marsruti/

 

Pārgājiena maršruta attēlus vari apskatīt zemāk: