Pārgājiena maršruts: Lilaste – Saulkrasti (~24.5 km)

4. jūlijs, 2022

Dodies dabā skatīt Latviju. Šoreiz apskatīsim maršrutu Lilaste – Saulkrasti – Lilaste. Attālums no Rīgas centra ap 35 km, tā kā tikai ap 30-40 min. brauciens ar auto vai 45 minūšu brauciens ar vilcienu un būsi jau maršruta sākumpunktā, ja dodies no galvaspilsētas centra. Sākumpunkts man pašam personīgi bija Lilastes dzelzceļa stacija, kur iespējams nokļūt ar vilcienu vai auto (blakus ir arī bezmaksas stāvvieta, ja dodies ar auto). Sākumpunkts ir atkarīgs no katra paša, jo maršruts ir apļveida un iespējams sākt no jebkura punkta. Ja vēlies saelpoties priežu mežu svaigo gaisu un doties arī gar jūru, tad šis būs pārgājiena maršruts būs Tev noteikti piemērots.

MARŠRUTS

Maršruts ir diezgan klasisks pa priežu mežiem un jūru. Maršruts ved sākumā no Lilastes ciemata līdz Lilastes gājēju tiltam, kur šķērsojot Lilastes upi tālāk dosies gar jūru uz Inčupes nūdistu pludmali, kas ir viena no garākajām Eiropā. Būs iespēja vērot Balto Kāpu, ainaviskus skatus uz jūru, doties pa Saulrieta taku, kā arī baudīt Latvijas priežu mežus.

LILASTE un LILASTES GĀJĒJU TILTS

Lilaste ir Lilastes ezera notece uz jūru. 1,67 km gara. Lilastes gājēju tilts pabeigts 2021.g. 20.decembrī. Kopējais finansējums 44 703 eiro
•EJZF finansējums – 40 232 EUR
• pašvaldības finansējums – 4 470 EUR

INČUPES NŪDISTU PLUDMALE

Saulkrastos oficiāli atrodas viena no Eiropā garākajām nūdistu pludmalēm. Tās vēsturiskais nosaukums ir Inčupes nūdistu pludmale. Inčupe ievērojama ar to, ka kailsauļošanās te bez lieka trokšņa tika praktizēta padomju gados, kad tā arī bija nūdistu centrs. Tikai 90. gados notika daļēja pārvākšanās uz Vecāķiem, kas tuvāk Rīgai.

BALTĀ KĀPA

Balto kāpu gadā apmeklē apmēram 150 tūkstoši cilvēku, un tas ir visvairāk apmeklētais dabas objekts Vidzemes piekrastē. 2018. gadā kāpa daļēji sabruka Inčupes sānerozijas un jūras erozijas rezultātā. Gar Balto kāpu ir Saulrieta taka, kas ir 3,6 km gara taka un tā stiepjas gar piekrasti no Baltās kāpas līdz Saules tiltam.

18 m augstais smilšu atsegums senatnē kalpoja kā orientieris vietējiem zvejniekiem. Nosaukumu kāpa ieguvusi no baltajiem sacietējušo smilšu slāņiem, kas vizuāli līdzinās smilšakmenim.

Ejot uz Balto kāpu, pa ceļam ir Katrīnas liepas. Nostāsti vēsta, ka tās stādījusi Krievijas ķeizariene Katrīna II, kura neilgu laiku atpūtusies Pabažu jūrmalā.

PĒTERUPE

Sākas netālu no Lēdurgas, Limažu novadā. Tek pārsimts metru attālumā no Bīriņu pils. Kopgarum 46 km.

Pārgājiena maršruts Lilaste – Saulkrasti

ATRAŠANĀS VIETA: Lilaste (~35 km no Rīgas centra)

NOKĻŪŠANA: ar auto vai sabiedrisko transportu (vilciens, saraksts: https://www.pv.lv/)

GARUMS: 24.5 km (apļveida)

SEGUMS: pārsvarā meža takas un smiltis, bet būs arī nedaudz asfalts

GRŪTĪBU PAKĀPE: viegls/vidējs

KOORDINĀTES KARTEI:

Maršruta .gpx fails ir lejupielādējams >>ŠEIT<<

lilaste saulkrasti pargajiena maršruts

Ja Tev vēl nav bijusi pieredze ar .gpx failiem, tad uzzini, kā tos lietot un atvērt

 

Sekojiet līdzi  TravelFree.lv lapai arī sociālajā tīklā Facebook, kā arī šad tad ielieku kādu bildi @Instragram

PIEZĪMES:

Šis maršruts ir samērā viegls bez lielām reljefa izmaiņām, tāpēc noteikti iesakāms ikvienam. Maršruts tika noiets 2022.g. 3. jūlijā. Šī maršruta takas, meži, jūra noteikti ir baudāmi ikvienā no gadalaikiem. Dodoties dabā, atceries – ko atnesi, to aiznes!

 

⇒⇒ Ja tev patīk manis veidotais saturs, tad Tev ir iespēja mani atbalstītŠEIT ir LINKS, uz kura uzspiežot, vari sniegt atbalstu. Paldies!

Tev patīk pastaigas un jauni, interesanti maršruti? Ieskaties arī citos pārgājiena maršrutos: https://travelfree.lv/kategorija/pargajienu-marsruti/

 

Pārgājiena maršruta attēlus vari apskatīt zemāk: