Pārgājiena maršruts: Lorupes grava un Sigulda (19 km)

14. jūnijs, 2021

Dodies dabā skatīt Latviju. Šoreiz apskatīsim maršrutu – Lorupes grava un Sigulda. Attālums no Rīgas ap 50 km, tā kā 40 min. un būsi jau maršruta sākumpunktā, ja dodies no galvaspilsētas. Sākumpunkts ir Siguldas centrs, bet tas ir atkarīgs no paša, jo maršruts ir apļveida un iespējams sākt no jebkura punkta. Siguldas apkaimē ir ļoti daudz iespēju pārgājienu maršrutiem, tā noteikti ir vieta cilvēkiem, kam patīk daba, pastaigas un lieliskas ainavas.

Galvenais pārgājiena maršruts vedīs gar Lorupi. Lorupes grava noteikti nav tā populārākā vieta, kur ļaudis dodas. Visticamāk arī Tev šī būs jauna vieta, ko atklāsi. Pa ceļam redzēsi daudz skaistu dabas skatu – Lorupes upe, Lorupes tilts, dažādi iežu atsegumi, Kalnabeitu ūdenskritums un citus dabas krāšņumus. Nokļūsi iespējams jau redzētā vietā, kā Ķeizarskats, Piķenes krauja, Kājnieku tilts pār Gauju, Velnala, Mazā velnala utt.

Lorupes gravā redzēsi neskartu dabu. Pār upi būs daudz sakritušu koku un jutīsies, ka esi tālu no civilizācijas un pavisam dziļi dabas biezokņos. Lorupes ielejā pie dzelzceļa redzēsi arī Kalnabeitu avotu daudzpakāpju ūdenskritums, kas ir kaskādes veida ūdenskritums. Maršruta gaitā nonāksi līdz Lorupes iztekai Gaujā. Klasiskais Kājnieku tilts pār Gauju, Piķenes krauja (1 km garumā), Balonu pļavas ar tās plašumiem, Krimuldas muiža, Krimuldas pilsdrupas un maršruts atpakaļ uz Siguldu. Atpakaļceļš nebūs daudzu ierastais pa trepēm līdz vagoniņam vai gar slēpošanas trasi pa serpentīnu, bet gan pa taku līdz Siguldas slimnīcai un skatu tornītim ar lielisku ainavu pārgājiena noslēgumā.

Pārgājiena maršruts Siguldā

ATRAŠANĀS VIETA: Sigulda (~50 km no Rīgas)

NOKĻŪŠANA: ar auto vai sabiedrisko transportu (autobuss, vilciens)

GARUMS: 19 km (apļveida)

SEGUMS: meža takas, laipas, zemes ceļi, asfalts, bruģis

GRŪTĪBU PAKĀPE: vidējs

KOORDINĀTES KARTEI:

Maršruta .gpx fails ir lejupielādējams ŠEIT

pārgājiens lorupes gravā siguldā

Ja Tev vēl nav bijusi pieredze ar .gpx failiem, tad uzzini, kā tos lietot un atvērt

Sekojiet līdzi  TravelFree.lv lapai arī sociālajā tīklā Facebook, kā arī šad tad ielieku kādu bildi @Instragram

PIEZĪMES:

Šis maršruts ir vidēji grūts, tāpēc pirms dodies, apzinies savas spējas. Tomēr, ja neesi nekad mērojis pārgājienu garāku par 15-20 km, tad visitcamāk šis nebūs tas labākais iesākuma maršruts, lai pārbaudītu savu izturību. Maršruts tika noiets 2021.g. 12. jūnijā. Šī maršruta takas, meži noteikti ir baudāmi ikvienā no četriem gadalaikiem. Dodoties dabā, atceries – ko atnesi, to aiznes.

 

⇒⇒ Ja tev patīk manis veidotais saturs, tad Tev ir iespēja mani atbalstītŠEIT ir LINKS, uz kura uzspiežot, vari sniegt atbalstu. Paldies!

Tev patīk pastaigas un jauni, interesanti maršruti? Ieskaties arī citos pārgājiena maršrutos: https://travelfree.lv/kategorija/pargajienu-marsruti/

 

Pārgājiena maršruta attēlus vari apskatīt zemāk: