Pārgājiena maršruts: RAISKUMA aplis CĒSĪS (22 km)

26. marts, 2021

Dodies dabā skatīt Latviju. Šoreiz apskatīsim maršrutu Cēsīs – Raiskuma aplis. Cēsis nav tālu no Rīgas, ap 90 km attālumā (1h 30 min. attālumā). Maršrutu iespējams sākt no jebkura punkta, jo tas ir apļveida. Pats maršrutu sāku Cēsīs no dzelzceļa stacijas / autoostas.

Ja šķiet, ka Cēsu apkārtnē redzēts viss, tad iespējams šis būs kaut kas jauns. Pa ceļam iespēja redzēt Raiskuma ezeru, egļu un priežu mežus. Sveķupi, kas iztek no Raiskuma ezera un pēc tam ietek Lenčupē. Lenčupes ieleju, sarkanās klintis, kas savu vārdu ieguvusi pateicoties sarkanīgajiem iežiem. Netālu no Cēsīm, izstaigājot Sarkano klinšu pastaigu taku, brīvā dabā, mežā, var baudīt arī mākslu. Proti, mežā ir skatāmas 11 lielformāta gleznas. Šādu dabas jeb meža galeriju īstenojusi biedrība „Art Cēsis”, kas aicināja vairākus Latvijā zināmus māksliniekus doties plenērā dabā un arī atstāt mežā apskatei savus darbus. Daba krāšņums un māksla nobeigumā.

Raiskuma aplis maršruts

ATRAŠANĀS VIETA: Cēsis (90 km no Rīgas)

NOKĻŪŠANA: ar auto vai sabiedrisko transportu (autobuss, vilciens)

GARUMS: 22 km (apļveida), var samazināt distanci sākot un pabeidzot maršrutu pie Gaujas tilta, tad kopējais garums ap 15 km

SEGUMS: meža takas, zemes ceļi, asfalts

GRŪTĪBU PAKĀPE: viegls

KOORDINĀTES SĀKUMPUNKTAM (Cēsu autoosta / dzelzceļa stacija):

Maršruta .gpx fails ir lejupielādējams ŠEIT

pārgājiena maršruts raiskuma aplis

Ja Tev vēl nav bijusi pieredze ar .gpx failiem, tad uzzini, kā tos lietot un atvērt

Sekojiet līdzi  TravelFree.lv lapai arī sociālajā tīklā Facebook, kā arī @Instragram

PIEZĪMES:

Šis maršruts nav grūts, tāpēc noteikti izejams ikvienam. Maršruta takas mežos pārsvarā vijas caur priežu mežu, tāpēc patiks dabas un klusuma mīļotājiem. Maršruts tika noiets 2020.g. 4. jūlijā. Šīs skaistās takas noteikti ir baudāmas ikvienā no četriem gadalaikiem.

 

⇒⇒ Ja tev patīk manis veidotais saturs, tad Tev ir iespēja mani atbalstīt. ŠEIT ir LINKS, uz kura uzspiežot, vari sniegt atbalstu. Paldies!

Tev patīk pastaigas un jauni, interesanti maršruti? Ieskaties arī citos pārgājiena maršrutos: https://travelfree.lv/kategorija/pargajienu-marsruti/

 

Dažus pārgājiena maršruta attēlus vari apskatīt zemāk:

raiskuma aplis