Pārgājiena maršruts “Sigulda – Krimulda – Sigulda”(~25 km)

12. septembris, 2022

Dodies dabā skatīt Latviju. Šoreiz apskatīsim maršrutu Siguldā un tās apkārtnē. Attālums no Rīgas centra ap 55 km, tā kā tikai ap 45 min. brauciens ar auto vai 1 h brauciens ar vilcienu un būsi jau maršruta sākumpunktā, ja dodies no galvaspilsētas centra. Sākumpunkts man pašam personīgi bija Siguldas dzelzceļa stacija, kur iespējams nokļūt ar vilcienu, autobusu vai auto (blakus stacijai ir vairākas bezmaksas stāvvietas, ja dodies ar auto). Sākumpunkts ir atkarīgs no katra paša, jo maršruts ir apļveida un iespējams sākt no jebkura punkta. Ja vēlies saelpoties mežu svaigo gaisu un likt kājām nedaudz sajust slodzi, tad šis pārgājiena maršruts būs domāts tieši Tev.

MARŠRUTS

Maršruts nav īss, tāpēc noteikti vajadzēs ieplānot pilnu dienu, lai dotos skaistā pārgājienā pa Siguldu un tās apkārtni. Maršruts nav viegls, tāpēc noteikti vēlama neliela fiziskā sagatavotība. Maršruts sākumā ved pa Siguldas pilsētu, apskatot gan “Kopienas dārzu” Zaļās Villas kvartālā, gan bobslejtrasi, gan baudot lieliskas ainavas. Nokļūstot Kaķīškalna rajonā, varēsi novērtēt privātmāju daili un dažādību. Sākot no Ķeizarskata, maršruts ved pa mežu un takām līdz Krimuldai un Kubeseles dabas takām. Kubeseles dabas takās nonāksi arī pie vecākās baznīcas Latvijā – Krimuldas baznīcas. Te lieliska vieta pauzei, kurā nedaudz atvilkt elpu, lai dotos tālāk līdz Piķenes kraujai. Pie Piķenes kraujas iespēja papildināt savus dzeramā ūdens krājumus ar avota ūdeni. Ejot arī pa nedaudz grūtākām takām augšup vēlāk nonāksi līdz Krimuldas ciematam, kura īpaši atpazīstama ar Krimuldas muižu un pilsdrupām. Netālu no Krimuldas pilsdrupām dodies uz Vikmestes pilskalnu un tās takām. Izejot takas priekšā Gaujas tilts un 444 pakāpieni, lai sasniegtu Siguldu. Panorāmas rats, Pilsētas trase, Siguldas slimnīcas skatu tornītis. Maršruts ar daudz un dažādām apskates vietām.

Pārgājiena maršruts Sigulda – Krimulda – Sigulda

ATRAŠANĀS VIETA: Sigulda (~55 km no Rīgas centra)

NOKĻŪŠANA: ar auto vai sabiedrisko transportu (vilciens, saraksts: https://www.pv.lv/ vai autobuss)

GARUMS: 25 km (apļveida)

SEGUMS: meža takas, trepes, asfalts

GRŪTĪBU PAKĀPE: vidēji grūts / grūts

KOORDINĀTES KARTEI:

Maršruta .gpx fails ir lejupielādējams >>ŠEIT<<

sigulda krimulda sigulda maršruts

Ja Tev vēl nav bijusi pieredze ar .gpx failiem, tad uzzini, kā tos lietot un atvērt

 

Sekojiet līdzi  TravelFree.lv lapai arī sociālajā tīklā Facebook, kā arī šad tad ielieku kādu bildi @Instragram

PIEZĪMES:

Šis maršruts ir vidējas sarežģītības, tāpēc noteikti iesakāms, kuriem ir vismaz neliela fiziskā sagatavotība. Bez nelielas fiziskās sagatavotības šis maršruts var būt diezgan grūts. Maršruts tika noiets 2022.g. 10. septembrī. Šī maršruta takas, meži noteikti ir baudāmi ikvienā no gadalaikiem. Dodoties dabā, atceries – ko atnesi, to aiznes!

 

⇒⇒ Ja tev patīk manis veidotais saturs, tad Tev ir iespēja mani atbalstītŠEIT ir LINKS, uz kura uzspiežot, vari sniegt atbalstu. Paldies!

Tev patīk pastaigas un jauni, interesanti maršruti? Ieskaties arī citos pārgājiena maršrutos: https://travelfree.lv/kategorija/pargajienu-marsruti/

 

Pārgājiena maršruta attēlus vari apskatīt zemāk: