Pārgājiena maršruts “VALMIERA. ABULS. BRENGUĻI” (~23 km)

22. augusts, 2022

Dodies dabā skatīt Latviju. Šoreiz apskatīsim maršrutu Valmierā un tās apkārtnē. Attālums no Rīgas ap 100 km, tā kā ap 1h 30 min. brauciens ar auto vai 2 h 10 min. brauciens ar autobusu un būsi jau maršruta sākumpunktā, ja dodies no galvaspilsētas centra. Sākumpunkts man pašam personīgi bija Valmieras autoosta, kur iespējams nokļūt ar autobusu vai auto. Sākumpunkts ir atkarīgs no katra paša, jo maršruts ir apļveida un iespējams sākt no jebkura punkta.

MARŠRUTS

Maršruts, kas ved no Valmieras uz Abuls ieteku Gaujā un tālāk uz Brenguļiem. Atpakaļceļš no Brenguļiem līdz Valmierai. Maršruts pārsvarā iet pa meža takām, bet pa ceļu būs sastopams arī asfalts, grants ceļš. Maršruts, kurā nesatiksi daudz cilvēku un būs iespēja aplūkot gan priežu mežus, Baiļu slēpošanas trasi, Bekuru dižozolu, Gauju, Abuls upi, atveldzēties ar Brenguļu alu Brenguļos, kā arī nedaudz apskatīt Valmieru.

Bekuru dižozols

Atrodas Gaujas krastā Jaunarāju īpašuma teritorijā. Tā apkārtmērs ir 6,6m.

Abuls

Gaujas pieteka, 52 km gara. Upe sākas netālu no Smiltenes. Kritums 129 m. Viena no nedaudzajām Latvijas upēm, kuras nosaukums ir vīriešu dzimtē.

Brenguļi

Brenguļu alus darītava darbojas kopš 1969. gada, un pēc kolhozu likvidācijas tā 1993. gadā nonākusi Freivaldu ģimenes īpašumā. Alus darītava atrodas senā ēkā Abulas upes krastā, tajā ir arī neliela hidroelektrostacija. Senie elektrostacijas pagrabi tiek izmantoti alus raudzētavai. Blakus alus darītavai izveidots īpašs vasaras alus dārzs, kur, skaistā Abula krastā, iespējams nesteidzīgi nobaudīt alu un sarīkot pikniku.

Kazu krāces

Cilvēku roku veidotās “Kazu krāces” tika veidotas tā, lai aizturētu Gaujas straumi no pilsētai tuvā labā krasta izgraušanas. Deviņpadsmitajā gadsimtā tās tapa, lai mazinātu pilsētas applūšanu, krastu izskalošanu un pasargātu jaunuzcelto koka tiltu (1865.g.) no lielajiem ledus gabaliem. Vairāk nekā simts gadus vēlāk, 1969. gadā, tur tika izveidota trase airēšanas slaloma treniņiem un sacensībām. Uz Valmieras trasi brauc apgūt airēšanas prasmes arī cilvēki, kuri gatavojas doties laivu braucienos pa kalnu upēm.

Valmieras Svētā Sīmaņa baznīca

ir luterāņu dievnams, kas atrodas Valmierā. Mūra baznīca Gaujas stāvajā krastā celta 1283. gadā un ir viens no vecākajiem dievnamiem Latvijā. Pieņemts, ka baznīcas nosaukums saistīts ar tās iesvētīšanu Simjūda (Sīmaņa un Jūdas) dienā — 28. oktobrī.

Pirmos gadsimtus Valmieras Svētā Sīmaņa baznīcā darbojās katoļu draudze. 1554. gadā Livonijas landtāgs Valmieras baznīcā pasludināja luterāņu ticības brīvību Livonijā. Sv. Sīmaņa baznīca mūsdienās kalpo kā Valmieras pilsētas un Vidzemes reģiona būtisks simbols, kur tās luterāņu draudze ir viena no lielākajām luterāņu draudzēm Latvijā.

Pārgājiena maršruts “Valmiera. Abuls. Brenguļi”

ATRAŠANĀS VIETA: Valmiera (~105 km no Rīgas centra)

NOKĻŪŠANA: ar auto vai sabiedrisko transportu (autobuss, saraksts: https://www.1188.lv/)

GARUMS: 23 km (apļveida)

SEGUMS: pārsvarā meža takas / grants ceļš /asfalts

GRŪTĪBU PAKĀPE: vidējs

KOORDINĀTES KARTEI:

Maršruta .gpx fails ir lejupielādējams >>ŠEIT<<

pargajiena marsruts valmiera. abuls. brenguli.

Ja Tev vēl nav bijusi pieredze ar .gpx failiem, tad uzzini, kā tos lietot un atvērt

 

Sekojiet līdzi  TravelFree.lv lapai arī sociālajā tīklā Facebook, kā arī šad tad ielieku kādu bildi @Instragram

PIEZĪMES:

Šis maršruts ir samērā viegls bez ļoti lielām reljefa izmaiņām, tāpēc noteikti iesakāms ikvienam. Maršruts tika noiets 2022.g. 20. augustā. Šī maršruta takas, meži noteikti ir baudāmi ikvienā no gadalaikiem. Dodoties dabā, atceries – ko atnesi, to aiznes!

 

⇒⇒ Ja tev patīk manis veidotais saturs, tad Tev ir iespēja mani atbalstītŠEIT ir LINKS, uz kura uzspiežot, vari sniegt atbalstu. Paldies!

Tev patīk pastaigas un jauni, interesanti maršruti? Ieskaties arī citos pārgājiena maršrutos: https://travelfree.lv/kategorija/pargajienu-marsruti/

 

Pārgājiena maršruta attēlus vari apskatīt zemāk: