PĀRGĀJIENU MARŠRUTS LĪGATNĒ (15 KM GARUMS)

28. janvāris, 2021

Dodies dabā skatīt Latviju. Līgatni varētu nosaukt par daudziem neatklāto vietu, jo tā dabas skaistuma ziņā noteikti var konkurēt ar blakus kaimiņu – Siguldu. Iespējams tieši Siguldas tuvums vēl nav ļāvis līdz galam attīstīt tās potenciālu. Līgatnē iespējams doties daudz un dažādās meža takās, kur ar vienu dienu būs par īsu, lai apskatītu visu. Līgatne paliek aizvien populārāks galamērķis dabasmīļiem un ne bez pamata.

Pārgājiena maršrutu var uzsākt no Lejaslīgatnes, no blakus esošā dīķa. Pēc tam doties pa trepēm augšā uz Rīgaskalnu, no kurienes līdz Anfabrikas klintīm. Anfabrikas klintis un pagrabi ir līdz 17 m augstas, pelēcīgi iesarkanas smilšakmens klintis. Valsts nozīmes ģeoloģisks un ģeomorfoģisks aizsargājams dabas piemineklis. Gar Līgatnes upi dodoties līdz Lustūzim, iespējams arī nogaršot Līgatnes gardos vīnus. Tad gar Līgatnes upi dodies gandrīz līdz upes iztekai Gaujā, kur pa ceļam redzēsi krāšņas ainavas ar klintīm, iežiem, priežu/egļu mežiem. Kad sasniegta jau gandrīz Gauja, pagriezies pa labi un dodies Spriņģu ieža virzienā, lai redzētu tā varenumu.

Pēc ieža apskates diezgan netālu ir Mitoloģiskā taka, kura gan prasās pēc uzlabojumiem. Izejot mitoloģisko taku esi nonācis pie Rehabilitācijas centra “Līgatne”, bet nedaudz vēlāk dodies atpakaļ mežā. Dodies atpakaļ līdz Līgatnes upei, kurā to šķērso pārejot pāri tiltam un apskatot kārtējos Līgatnes pagrabus.

Starp citu Līgatnē ir vairāk kā 300 mākslīgi veidotas alas, kas pārsteidz ar formām un līkločiem. Daudzas no tām kalpo, kā pagrabi. Dodoties gar kreiso pusi Līgatnes upei Tu nonāksi Lejaslīgatnes centrā no kurienes tika uzsākts pārgājiens.

ATRAŠANĀS VIETA: LEJASLĪGATNE (sākumposms pie Līgatnes dīķa, bezmaksas stāvvietas blakus), tikai 70 km no Rīgas

NOKĻŪŠANA: ar auto (nokļūšana ar sabiedrisko transportu diezgan sarežģīta)

GARUMS: ~ 15 km (apļveida)

SEGUMS: iestaigāta taka, meža ceļi, zemes ceļš, asfalts

GRŪTĪBU PAKĀPE: vidēji grūts

KOORDINĀTES SĀKUMPUNKTAM:

Maršruta .gpx fails ir lejupielādējams ŠEIT

Ligatnes loks

Ja Tev vēl nav bijusi pieredze ar .gpx failiem, tad uzzini, kā tos lietot un atvērt

Sekojiet līdzi  TravelFree.lv lapai arī sociālajā tīklā Facebook, kā arī @Instragram

PIEZĪMES:

Šis maršruts paredzēts tiem, kuri vēlas baudīt mieru dabā bez lieliem ļaužu pūļiem. Daudzas maršruta vietas prasa lielāku piepūli, tāpēc, ja neesi pastāvīgs pastaigu gājējs, iespējams šis maršruts nebūs priekš Tevis. Maršruts tika noiets 2020.g. 28. novembrī. Šīs skaistās takas noteikti ir baudāmas ikvienā no četriem gadalaikiem. Maršruts ir vidēji grūts, tāpēc apzinies savas spējas pirms dodies šajā posmā. Rudenī un ziemā grūtāk izejams, jo daudzās vietās ir dubļains.

 

⇒⇒ Ja tev patīk manis veidotais saturs, tad Tev ir iespēja mani atbalstīt. ŠEIT ir LINKS, uz kura uzspiežot, vari sniegt atbalstu. Paldies!

Tev patīk pastaigas un jauni, interesanti maršruti? Ieskaties arī citos pārgājiena maršrutos: https://travelfree.lv/kategorija/pargajienu-marsruti/

 

Pārgājiena maršruta attēlus vari apskatīt zemāk: